WIADOMOŚCI:

Niebieski telefon zaufania

Jeśli jesteś ofiarą przemocy lub stykasz się z przemocą zarówno w rodzinie jak i w grupie rówieśniczej – ZADZWOŃ!!! Jeśli jesteś nauczycielem lub rodzicem i w Twoim otoczeniu ktoś doświadcza przemocy – ZADZWOŃ!!! Terapeuci z Poradni udzielą Ci wsparcia i podpowiedzą, gdzie zwrócić się o pomoc - wtorek: 16.00 – 18.00, czwartek: 11.00 – 13.00

Dodatkowe informacje na Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu


Projekt PAH wspiera 7e

Jak informuje p. Dorota Ziętek, klasa VIIe wraz ze swoją wychowawczynią w bieżącym roku szkolnym realizuje projekt Polskiej Akcji Humanitarnej - Godziny Wychowawcze ze Światem. To cykl 8 zajęć, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość. Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtują postawy otwartości i odpowiedzialności. Celem projektu jest nie tylko informowanie o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtowanie postaw, które pomogą uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. Program jest zaprojektowany w ramach edukacji globalnej. Pierwsze zajęcia z tego projektu dotyczyły problemu wody na świecie. Na wstępie uczniowie obejrzeli film o katastrofalnym stanie zasobów wodnych na świecie. Następnie rozmawiali o tym, jak duży wpływ ma każdy obywatel na to, co się dzieje z wodą na Ziemi. By zwrócić uwagę na problem wody uczniowie kl. VIIe wykonali plakaty.

Dodatkowe informacje na


"5 porcji zdrowia w szkole"

Jak informuje p. Małgorzata Bzdyra, realizując założenia programu "5 porcji zdrowia w szkole", wychowawczyni klasy 2a, zwróciła uwagę swoich uczniów na rolę właściwego żywienia, istotnego w rozwoju każdego młodego człowieka. W związku z tym dzieci miały możliwość wykonania różnych zadań o treści żywieniowej, w oparciu o ćwiczenia i scenariusze zajęć zgromadzone w "Podręczniku Metodycznym Programu ABC Zdrowego Żywienia" opracowanego pod patronatem honorowym MEN na SGGW w Warszawie (konsultacji metodycznych do opracowanego podrecznika udzielała p. M. Bzdyra). Uczniowie zapoznali się również z rozkładem grup żywieniowych piramidy żywienia. Najwięcej emocji wywołały zajęcia praktyczne do tematu: Wartości odżywcze warzyw i owoców. Dzieciaki stworzyły własne szaszłyki z owoców oraz skonsumowany cieplutki kisiel owocowy. Dodatkowo, co miesiąc, dzieci realizują codzienny zapis skonsumowanych porcji warzyw i owoców w specjalnym kalendarzu. Na wytrwałych, pod koniec każdego miesiąca, czeka nagroda.

Dodatkowe informacje na


21 medali UKS Delfin Tarnobrzeg

Jak informuje p. Angelika Michalik, w dniach 14-15 listopada 2020 r. odbyły się w Sanoku Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego. W dwudniowych zmaganiach brało udział 190 zawodników i zawodniczek z 16 klubów z całego Podkarpacia. Klub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 13-osobowa ekipa. Podopieczni trenerów A. Michalik i Krzysztofa Dydo wywalczyli ostatecznie 21 medali (4 złote, 10 srebrnych i 7 brązowych). Padło wiele rekordów życiowych, uzyskano też szereg tytułów mistrza i wicemistrza Okręgu. Bartłomiej Skwara (12 lat) oraz Nikodem Naróg (15 lat i starsi) w klasyfikacji generalnej zajęli 3 miejsce (za 2 wyniki wg FINA).

Dodatkowe informacje na


Maja Krasowska wśród nagrodzonych!

Jak informuje p. Anna Czaplińska, znamy już wyniki finału XVIII Konkursu Recytatorskiego "Dziecięce Interpretacje", zorganizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury. W tym roku finał był szczególny, gdyż Komisja Artystyczna 13 listopada 2020 r. oceniła nadesłane przez Finalistów nagrania recytacji wybranych wierszy. Ostatecznie, uczennica klasy 3a, Maja Krasowska zdobyła nagrodę w pierwszej kategorii wiekowej. Maja recytowała wiersz Jana Brzechwy "Kwoka". Szczegółowe wyniki na stronie organizatorów: Kliknij Tu!.

Dodatkowe informacje na


Lekturki spod chmurki 2a

Jak informuje p. Małgorzata Bzdyra, uczniowie z klasy 2a meldują wykonanie I modułu w międzynarodowym projekcie czytelniczym "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Wprowadzona innowacja czytelnicza bardzo przypadła wszystkim do gustu. Z zaciekawieniem pochłonęły nową lekturę, stworzyły pierwszą część własnej książeczki, zwanej LEKTURNIKIEM. Uczniowie wykonali także szereg prac plastycznych do lektury, zgromadzili również wiedzę przyrodniczą o drzewach, którą zawarły w stworzonych przez siebie LAPBOOKACH, pt. "Co nam daje las?". Całość dopełniła wizyta w NATURA 2000, gdzie zaprzyjaźniony przyrodnik uzupełnił wiadomości uczniów o nowe ciekawostki ze świata przyrody.

Dodatkowe informacje na


5 medali dla zawodników UKS Delfin!

Jak informuje p. Angelika Michalik, 7 listopada 2020 r. UKS Delfin Tarnobrzeg był gospodarzem zawodów pływackich - Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci 10-11 lat - II edycja jesienna. W zawodach startowało około 140 zawodników z 15 klubów województwa. Zawody były na wysokim poziomie, padło wiele rekordów życiowych. Zawodnicy UKS Delfin tarnobrzeg zdobyli ostatecznie 5 medali (1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe). Rewelacyjnie spisał się Nikodem Bajer zdobywając złoty medal na 200 m stylem klasycznym. Do grona medalistów dołączyli również Albert Borkowski (medale: srebrny i brązowy), Igor Majewski (brązowy) i Jan Pyka (brązowy). W klasyfikacji drużynowej klub UKS Delfin Tarnobrzeg uplasował się tuż za podium, na 4 miejsce. W kategorii najlepszy zawodnik w roczniku 2010 i młodsi Albert Borkowski zajął 2 miejsce, a w roczniku 2009: miejsce 4 Igor Majewski, a jego klubowy kolega, Nikodem Bajer miejsce 5. Gratulujemy zawodnikom i pani trener!

Dodatkowe informacje na


1d odwiedziła Cmentarz Wojskowy

Jak informuje p. Anita Bator, uczniowie klasy 1d zapoznali się z obchodami Święta Zmarłych w Polsce i na świecie. W ramach zajęć uczniowie wraz z Wychowawcą odwiedzili Cmentarz Wojskowy w Tarnobrzegu i zapalili znicze. Potem była krótka zabawa halloweenowa w klasie.

Dodatkowe informacje na


Jak skorzystać z LibreOffice (pl)?

Przekazujemy kilka praktycznych wskazówek dotyczących pobrania i instalacji na swoim komputerze grupy programów znajdujących się w pakiecie LibreOffice. Dziś podpowiadmy: Skąd pobrać darmowy pakiet LibreOffice (np. edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, program do prezentacji, program graficzny) w czasie nauki zdalnej? Wystaczy wejść na stronę https://pl.libreoffice.org/, następnie pobrać na swój komputer plik instalacyjny (znajdzie się np. w folderze "Pobrane") i zainstalować pakiet plikiem instalacyjnym (jeśli mamy uprawnienia administratora), pamiętając o zasadach bezpieczeństwa antywirusowego (np. ściaganie pliku instalacyjnego z innych źródeł może być niebezpieczne). Wskazówka skierowana jest przede wszystkim dla uczennic i uczniów z klas 4-8.

Dodatkowe informacje na


Europejska Odznaka Jakości dla 1a!

Jak informuje p. Dorota Zdańkowska, klasa 1a wraz z jej Wychowawcą uzyskali Europejską Odznakę Jakości za międzynarodowy projekt eTwinning "Good Start". Gratulujemy!

Dodatkowe informacje na


Medale i tytuły w Mistrzostwach Okręgu!

Jak informuje p. Angelika Michalik, 25 października 2020 r. na pływalni w Nowej Dębie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego dzieci. W zawodach startowało około 100 zawodników i zawodniczek z 13 klubów podkarpackich. Klub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 16-osobowa ekipa zdobywając 5 medali. Medale oraz tytuły Mistrza i Wicemistrza Okręgu wywalczyli: Nikodem Bajer - 1 miejsce na 100 m stylem klasycznym - Mistrz Okręgu Podkarpackiego, 2 miejsce na 200 m stylem klasycznym - Wicemistrz Okręgu Podkarpackiego; Igor Majewski - 1 miejsce na 200 m stylem dowolnym - Mistrz Okręgu Podkarpackiego; Jan Pyka - 2 miejsce na 200 m stylem dowolnym - Wicemistrz Okręgu Podkarpackiego; Nikodem Kraska - 3 miejsce na 100 m stylem dowolnym - medal brązowy. Klub UKS Delfin ponadto reprezentowali: Kaja Augustyniak, Julia Galus, Zuzanna Górak, Weronika Błasiak, Mateusz Masak, Michał Rzeszowiak, Karol Markiewicz, Bartłomiej Kozioł, Konrad Szymański, Jan Rumak, Kacper Pełka, Konrad Szymański. Gratulujemy osiągniętych rezultatów!

Dodatkowe informacje na


4 medale Natalii Rzeszowiak z 7c

Jak informuje p. Angelika Michalik, w zawodach o Puchar Ziemi Podkarpackiej - Memoriał Jerzego Szczerbatego, na tarnobrzeskiej pływalni 24 października 2020 stanęło 140 zawodników i zawodniczek z 10 klubów. W klasyfikacji drużynowej klub UKS Delfin Tarnobrzeg zajął 4 miejsce zdobywając 13 medali (4 złote, 5 srebrnych, 4 brązowe). Z naszej szkoły 4 medale wywalczyła Natalia Rzeszowiak z klasy 7c (trzy w wyścigach indywidualnych i jeden w sztafecie), Bartłomiej Skwara i Oliwia Wójcikowska brązowy medal w sztafecie. Szczegółowe wyniki: Natalia Rzeszowiak klasa 7c: 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym, 2 miejsce na 50 m stylem dowolnym, 3 miejsce na 50 m stylem grzbietowym; Bartłomiej Skwara klasa 7 a: miejsce w sztafecie 6x50 m stylem dowolnym mieszane; Oliwia Wójcikowska klasa 7a: miejsce w sztafecie 6x50 m stylem dowolnym mieszane. Dodatkowo, 3 miejsce wywalczyła sztafeta 6x50 m stylem dowolnym mieszane - srebrny medal (Natalia Rzeszowiak, Bartłomiej Skwara, Oliwia Wójcikowska, Szymon Skulski, Agata Gładysz, Nikodem Naróg). Wszystkim gratulujemy!

Dodatkowe informacje na


Jak skorzystać z aplikacji Office 365?

Przekazujemy kilka praktycznych wskazówek dotyczących obsługi aplikacji innych niż Teams z poziomu przeglądarki stron internetowych. Dziś podpowiadmy: Jak zalogować się do Teams i wybrać inną aplikację MS Office 365 (np. program Word) w czasie nauki zdalnej? Materiał w postaci pliku (*.pdf) skierowanych jest przede wszystkim do Uczennic i Uczniów klas 4-8 - Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Zakończenie sezonu 2020

Jak informuje p. Janusz Bobula, dziś (22 października 2020 r.) żeglarze z 6b mieli ostatnie już zajęcia z żeglarstwa na Jeziorze Tarnobrzeskim w tym sezonie. Piękne zdjęcia cieszą oko i aby do wiosny...

Dodatkowe informacje na


Podstawy resuscytacji w kl. 1d i 1b

Jak informuje p. Anita Bator, tydzień temu był Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tygodniowym opóźnieniem dzieci z klasy 1d i 1b miały możliwość zapoznać się z podstawami resuscytacji. Ze względu na zagrożenie Covid-19 uczniowie klasy 1d próbowali wykonać tylko ćwiczenia z ucisku klatki piersiowej. W miarę możliwości stanęły na wysokości zadania.

Dodatkowe informacje na


BohaterON w realizacji klas 1-3

Jak informuje p. Anna Czaplińska, klasy 1-3 z naszej szkoły przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Uczennice i uczniowie, wraz ze swoimi paniami nauczycielkami, brali udział w zajęciach. Podczas nich poznawano życie ludzi, którzy nie chcieli być bohaterami i nie uważają się za takich, ale stali się nimi. Są dla nas wzorami do naśladowania. Klasy przygotowały życzenia, które trafią do rąk Powstańców.

Dodatkowe informacje na


Jak zalogować się do Teams?

Wychodząc na przeciw wszystkim Zainteresowanym przekazujemy kilka praktycznych wskazówek dotyczących obsługi aplikacji Teams z poziomu przeglądarki stron internetowych. Dziś podpowiadmy: Jak zalogować się do Teams i wybrać odpowiedni "Zespół" (przedmiot) w czasie nauki zdalnej? Materiał w postaci pliku (*.pdf) skierowanych jest przede wszystkim do Uczennic i Uczniów klas 4-8 - Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Życzenia od Dyrektora SP3

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję Państwu za zaangażowanie w pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, jaką każdego dnia z wysoką starannością wykonujecie. Życzę Państwu licznych sukcesów i zadowolenia podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym. Z poważaniem (-) Mirosław Holuk.

Dodatkowe informacje na


Zoom Natury w Janowie...

Jak informuje p. Mirosława Makarewicz, 6 października 2020 r. klasa 6b była na wycieczce w Janowie Lubelskim. W nowoczesnym kompleksie ZOOM NATURY mogła skorzystać z atrakcji. Pierwszym bardzo wymagającym punktem był park linowy. Uczniowie zaliczali trasy trudne i bardzo trudne, co wymagało odwagi i dobrej kondycji fizycznej. Po sycącym obiedzie udali się do laboratorium wiedzy, z zakresu historii naturalnej, biologii i ekologii. Był to mile spędzony czas w pięknym, jesiennym klimacie.

Dodatkowe informacje na


Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci

Jak informuje p. Mirosława Makarewicz, 8 października 2020 r. na stadionie lekkoatletycznym w Kolbuszowej odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Dzieci w Lekkoatletyce. Pomimo deszczowej i chłodnej aury nasi sportowcy dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki. I tak, w kategorii dziewcząt startowaliśmy w następujących dyscyplinach: rzut piłeczką palantową - 6 miejsce Oliwia Dołowy, 8 miejsce Nadia Skrzypczak, skok w dal - 15 miejsce Weronika Paterek, 19 miejsce Maja Sudoł, bieg 600 m - 12 miejsce Maja Saramak, bieg 60 m - 21 miejsce Daria Drabik i 24 miejsce Maria Chmielowiec. Wyniki w kategorii chłopców: bieg 60 m - 10 miejsce Stanisław Bundz, 25 miejsce Filip Gurdak, bieg 1000m - 6 miejsce Bartłomiej Skwara, skok w dal - 4 miejsce Jakub Nawrot , 13 miejsce Tymoteusz Leżoń, rzut piłeczką palantową - 5 miejsce Konrad Cymerys, 17 miejsce Igor Majewski, 23 miejsce Jan Bednarz. Wszystkim sportowcom gratulujemy!

Dodatkowe informacje na


Kodowanie w ramach CodeWeek EU

Jak informuje p. Anna Czaplińska, klasa 3a przez dwa ostatnie tygodnie października 2020 r. realizowała zadania z programu Cała Polska Programuje z Uczymy Dzieci Programować. Każdego dnia wykonywaliśmy kolejne zadania związane z kodowaniem, wpisujące się w program CodeWeek EU.

Dodatkowe informacje na


Dzieło uczniów i rodziców II c

Jak informuje p. Anetta Martyniuk, klasa II c realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Uczniowie poznali już chmurkę Tosię, przewodniczkę po projekcie, pracują z lekturnikami, umieszczają na Czytającym drzewie tytuły książek, które samodzielnie przeczytali. Pierwsza przeczytana książka "Kapelusz Pani Wrony" przeanalizowana, omówiona i opracowana graficznie w przygotowanym lekturniku. Wartości ekologiczne będą omawiane w kolejnej pozycji "Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej. Te pozycje zamawiają wspólnie rodzice uczniów, by każdy mógł ją przeczytać samodzielnie. Tak oto powstaje wspólne dzieło uczniów i rodziców II c.

Dodatkowe informacje na


Pamiątkowa tablica dla trenera

Jak informuje dzisiejsze "Echo Dnia" (11.10.2020 r.): "W niedzielę podczas IV Memoriału Józefa Salika w tenisie ziemnym odsłonięto tablicę poświęconą zmarłemu w 2016 roku pedagogowi i trenerowi, zasłużonemu dla rozwoju tarnobrzeskiego sportu." Szczegółowe informacje na stronie dziennika "Echo Dnia" - Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Łączyła ich Niepodległa...

Jak informuje p. Agnieszka Paduch, 6 października 2020 r. uczniowie klasy 8a i 8d wzięli udział w niecodziennym projekcie edukacyjnym realizowanym w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście "Łączyła ich Niepodległa. Obywatele Rzeczpospolitej w KL Auschwitz". Uczestniczyli w prelekcji celem, której było przybliżenie młodzieży znaczenia procesu odzyskania niepodległości i odbudowy państwowości polskiej, tragicznie przerwanego wybuchem II wojny światowej. Następnie zwiedzali Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau. Po wizycie w muzeum uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Obywatele polscy w KL Auschwitz", w trakcie których poznawali sylwetki polskich więźniów i prezentowali ich życiorys. Udział w projekcie skłaniał do refleksji nad takimi pojęciami jak: wolność, solidarność, poszanowanie praw i godności człowieka w obliczu okupacji i niewoli. Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Dodatkowe informacje na


3a zakończyła projekt z Odznaką!

Jak informuje p. Anna Czaplińska, klasa 3a zakończyła realizację projektu eTwinning "Łącz kroki". Razem z Partnerami pokonywaliśmy wspólnie, kolejne wyzwania. W konsekwencji czego, 5 października 2020 r. klasa wraz z Wychowawcą otrzymała Odznakę Jakości za realizację projektu. Było bardzo kropkowo i wesoło, zobaczcie sami, zapraszamy do prezentacji: Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


A. Borkowski najlepszy w roczniku!

Jak informuje p. Angelika Michalik, 3 października 2020 r. w Nowej Dębie odbyły się zawody z cyklu Podkarpacka Liga Pływacka dzieci 10-11 lat I edycja jesienna 2020. Klubu UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 21-osobowa ekipa, która zdobyła 4 medale (2 złote i 2 srebrne). Najlepszym zawodnikiem wśród chłopców w roczniku 2010 i młodsi został Albert Borkowski (rocznik 2011) za najlepszy wynik na 50 m stylem dowolnym. Medale i miejsca punktowe zawodników z SP3: Borkowski Albert (2011) klasa 4 A - 1 miejsce na 50 m stylem dowolnym, 2 miejsce na 100 m stylem zmiennym; Bajer Nikodem (2009) klasa 6 A - 1 miejsce na 100 m style m klasycznym; Majewski Igor (2009) klasa 6 A - 2 miejsce na 50 m stylem motylkowym, 4 miejsce na 50 m stylem dowolnym; Leżoń Tymoteusz (2009) klasa 5 A - 4 miejsce na 100 m stylem klasycznym; Szymański Konrad (2009) klasa 6 A - 6 miejsce na 50 m stylem motylkowym; Pyka Jan (2009) klasa 5 A - 5 miejsce na 50 m stylem dowolnym; Rzeszowiak Michał (2010) klasa 4 B - 6 miejsce na 50 m stylem dowolnym; Augustyniak Kaja (2009) klasa 6 A - 6 miejsce na 100 m stylem klasycznym. W zawodach sztafetowych reprezentanci klubu i szkoły zajęli: 4 miejsce sztafeta mieszana 4x50 m stylem dowolnym 10 lat i młodsi ( orkowski Albert, Galus Julia, Błasiak Weronika, Rzeszowiak Michał) i 6 miejsce sztafeta 4x50 m stylem dowolnym mieszana 11 lat (Majewski Igor, Augustyniak Kaja, Pyka Jan, Horniak Klaudia). Wszystkim uczestnikom gratulujemy poprawionych wyników i rekordów życiowych.

Dodatkowe informacje na


Krajowe Odznaki Jakości dla 1a!

Jak informuje p. Dorota Zdańkowska, 1 października 2020 r. klasa 1a została nagrodzona za realizację dwóch projektów eTwinnig: "Łącz kropki" oraz "Dobry Start". Krajowe Biuoro eTwinning rozpatrzyło wnioski napisane przez Wychowawcę i przyznało uczniom oraz Wychowawcy klasy Odznaki Jakości za obydwa projekty. To dla nas ogromne wyróżnienie i bardzo się cieszymy - podkreśla Wychowawca 1a.

Dodatkowe informacje na


Matematyczne święto...

Jak informuje p. Anna Mroczek, w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przeprowadzono ogólnoszkolna tygodniową akcję, podczas której na wesoło utrwalaliśmy mnożenie i dzielenie w pamięci. Natomiast, w dniu 2 października 2020 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w egzaminie z tabliczki mnożenia. Każda osoba wybierała los z pięcioma przykładami mnożenia. Zdecydowana większość przeegzaminowanych uczniów wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia, a egzaminowani którzy podali wszystkie prawidłowe wyniki otrzymali imienne certyfikaty oraz uzyskali Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Egzamin został przygotowany przez nauczycielki matematyki: p. Małgorzatę Karbarz, p. Annę Mroczek, p. Monikę Niezabitowską i p. Annę Staszczak. Wszystkich uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach matematycznego święta i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, w przyszłym roku!

Dodatkowe informacje na


V Otwarte Mistrzostwa Staszowa

Jak informuje p. Angelika Michalik, po dłuższej przerwie UKS Delfin Tarnobrzeg wystartował w Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Staszowa (26-27 września 2020 r.). W dwu dniowych zmaganiach klub zdobył 22 medale (8 złotych, 9 srebrnych, 5 brązowych) a drużynowo zajął 2 miejsce. Miejsca medalowe i punktowane z SP3 zajęli: Krasowska Blanka (2013) klasa 1 A, 1 miejsce na 25 m stylem dowolnym, 1 miejsce na 25 m stylem grzbietowym; Borkowski Albert (2011) klasa 4 A, 2 miejsce na 50 m stylem dowolnym, 1 miejsce na 50 m stylem motylkowym 2 miejsce na 100 m stylem zmiennym, Chamerski Robert (2010) klasa 4 B, 5 miejsce na 50 m stylem grzbietowym; Krasowska Maja (2011) klasa 3 A, 6 miejsce na 50 m stylem klasycznym; sztafeta 4x50 m stylem zmiennym chłopców - brązowy medal (Chamerski Robert, Gajewski Mateusz, Borkowski Albert, Rumak Jan); Skwara Bartłomiej (2008) klasa 7A, 3 miejsce na 100 m stylem motylkowym, 3 miejsce na 100 m stylem dowolnym; Szczepan Piotr (2006) klasa 8 A, 4 miejsce na 200 m stylem dowolnym; Kalita Jakub (2006) 8 A, 5 miejsce na 200 m stylem dowolnym; Kubik Hubert (2008) 6 A, 6 miejsce na 100 m stylem motylkowym. W sumie Klub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 38-osobowa ekipa trenująca na co dzień pod okiem trenerów pp. Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodatkowe informacje na


Zakończenie projektu 1a

Jak informuje p. Dorota Zdańkowska, "Łącz Kropki" to ogólnopolski projekt, w który włączyło się kilkadziesiąt szkół z całej Polski. Mapa projektu zawiera 68 zgłoszonych szkół, ale było ich znacznie więcej. Uczniowie klasy 1a, aktywnie włączyli się w projekt - bawili się, tworzyli, współpracowali z innymi klasami. Projekt przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w wieku 4-18 lat. Jego głównym celem było pokazanie, że każda osoba może być kreatywna, a prosta kropka może sprawić, że odkryje niezwykłe pokłady twórczej inwencji. W dniach 14-18 września 2020 r. razem z partnerami projektu świętowaliśmy kolejny "Dzień Kropki". Szczegółowe podsumowanie na stronie - Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Dwie laureatki konkursu międzynarodowego!

Jak informuje "Echo Dnia" (z 25.09.2020 r.), "Anitka Tacik i Blanka Pyszczek - uczennice Szkoły Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu, uhonorowane zostały w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym organizowanym przez japońską Fundację na Rzecz Rozwoju Sztuki (Biiku Bunka Kyokai)". Szczegółowe informacje na stronie dziennika "Echo Dnia" - Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Pierwsze zawody sportowe!

Jak informuje p. Mirosław Makarewicz, 23 września 2020 r. na obiektach sportowych naszej szkoły zostały przeprowadzone pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe - Powiatowe Igrzyska Dzieci kl. 4-6 w lekkiej atletyce rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców. Piękna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji szkół podstawowych. Nasi sportowcy, pomimo długiej przerwy (COVID-19) wykazali się dobrą formą i odnieśli wiele sukcesów. A oto wyniki dziewcząt: skok w dal - I miejsce Maja Sudoł, II miejsce Weronika Paterek, III miejsce Julia Chorab; rzut piłeczką palantową - I miejsce Oliwia Dołowy, II miejsce Nadia Skrzypczak, IV miejsce Zuzanna Jagielska; bieg 60 m - I miejsce Julia Kawalec, II miejsce Daria Drabik, III miejsce Maria Chmielowiec; bieg 600 m - I miejsce Maja Saramak. Wyniki w kategorii chłopców to: skok w dal - I miejsce Jakub Nawrot, II miejsce Tymoteusz Leżoń; rzut piłeczką palantową - I miejsce Konrad Cymerys, II miejsce Igor Majewski, III miejsce Jan Bednarz; bieg 60 m - II miejsce Ksawery Kilian, III miejsce ex aequo Filip Gurdak i Stanisław Bundz; bieg 600 m - I miejsce Bartłomiej Skwara. Wszystkim reprezentantom szkoły dziękujemy za sportową walkę i gratulujemy sukcesów.

Dodatkowe informacje na


Laureaci konkursu powiatowego z SP3!

Jak informuje p. Agnieszka Paduch, 22 września 2020 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu powiatowego "Ocalić tradycję od zapomnienia". Całe podium przypadło naszym uczniom: Bartoszowi Kutynie (1 miejsce), Jakubowi Zdańkowskiemu (2 miejsce), Aleksandrze Baran (3 miejsce), A wśród wyróżnionych znaleźli się: Kacper Wawer, Hanna Michałeczko i Oliwier Oleksy. Nagrody wręczyli p. Jerzy Sudoł - starosta tarnobrzeski i p. Anna Żarów - dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Udział w konkursie pomógł poszerzyć uczniom wiedzę o kulturze lasowiackiej. Serdeczne gratulacje dla uczniów i podziękowania za rozsławianie imienia naszej szkoły

Dodatkowe informacje na


Dzień Kropki także u nas!

Jak informują pp. Dorota Zdańkowska i Anna Czaplińska, 15 września 2020 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej szkole klasy 1a, 1b, 1c, 1d 2a oraz 3a włączyły się w obchody tego niesamowitego święta - odkrywały i prezentowały swoje talenty. Brały udział w kreatywnych zabawach i zadaniach z kropką w tle. Zobacz prezentację: Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku

Jak informuje OKE w Krakowie, na stronie głównej (www.oke.krakow.pl) zamieszczone zostały informacje o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2021 roku: Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązująca w roku szkolnym 2020/2021. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Dodatkowe informacje na


E-dziennik - aktywacja, hasło itp.

Aby korzystać ze szkolnego e-dziennika Rodzic i uczeń muszą wykonać kilka prostych czynności (* posiadanie samodzielnego konta przez Ucznia jest niezbędne, ze względu na ewentualne możliwości pracy w ramach tzw. nauki zdalnej w systemie Librus, jeśli zajdzie taka konieczność. Przy czym loginy i hasła do e-dziennika z poprzedniego roku szkolnego są nadal aktywne, po czynnościach administracyjnych wykonanych przez Wychowawcę klasy na e-dzienniku w nowym roku szkolnym). 1. Muszą podać Wychowawcy klasy swój aktywny adres e-mail (czytelnie i bezbłędnie) - inny dla Rodzica i inny dla ucznia (* także rodzieństwo musi korzystać z osobnego konta). 2. Wychowawca wpisuje tę informacje po zalogowaniu się do e-dziennika. W przypadku ucznia -> Organizacja szkoły/edycja danych uczniów/edytuj/e-mail. W przypadku Rodzica/Opiekuna prawnego -> Organizacja szkoły/konta Rodziców/zarządzaj kontami/edytuj/e-mail. 3. Jeśli Rodzic lub uczeń podał poprawnie Wychowawcy swój e-mail (to nie mogą być te same adresy!), a ten wpisał je w odpowiednie miejsca i zapisał dane, od tego czasu można aktywować swoje konto na e-dzienniku szkoły. 4. Na przykład, wchodzimy na stronę główną naszej szkoły sp3.tarnobrzeg.pl i poniżej klikamy na pole "Zaloguj się", pod napisem "E-dziennik. Od roku szkolnego 2018/2019" lub na ikonie graficznej na górnej belce menu. 5. Po ukazaniu się strony logowania do systemu Librus, który obsługuje e-dziennik SP3 należy wykonać czynności jak na poniższym rysunku (* dane aktywacyjne przyjdą na e-mail podany przez Rodzica lub ucznia wraz z linkiem potwierdzającym). UWAGA! Tą samą drogą można uzyskać dostęp do konta już istniejącego na e-dzienniku i zmienić hasło, jeśli je zapomnieliśmy. Szczegółowe informacje można znaleźć także na stronie Platformy Vulcan - Innowacyjny Tarnobrzeg (pkt 1) - Kliknij tu!

Dodatkowe informacje na


Świetlica szkolna i obiady 2020/2021

Przedkładamy wszystkim zainteresowanym Rodzicom i Opiekunom prawnych zestaw dokumentów niezbędnych do zapisu dziecka do świetlicy lub na obiady w stołówce szkolnej: (*.pdf): Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej, Deklaracja zapisu na obiady, Upoważnienie do odbioru ze świetlicy, Upoważnienie do odbioru z basenu, Zaświadczenie o zatrudnieniu. Prosimy o terminowe dostarczenie wypełnionych dokumentów do Kierownika świetlicy lub sekretariatu szkoły. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

Dodatkowe informacje na


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020 r. (wtorek) to dzień rozpoczęcia zajęć dydkatyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021. Przedstawiamy harmonogram dla klas I-VIII SP3 w tym dniu - (*.pdf): Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Procedury bezpieczeństwa 2020/2021

Procedury bezpieczeństwa obowiązujące w systemie stacjonarnym, w okresie zagrożenia COVID-19, w roku szkolnym 2020/2021 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu - (*.pdf): Kliknij Tu! Materiały będą dostępne także na e-dzienniku.

Dodatkowe informacje na


Certyfikaty POZP dla zawodników...

Jak informuje p. Angelika Michalik, w dniach od 3 do 12 sierpnia 2020 r. dwójka zawodników UKS Delfin Tarnobrzeg, Natalia Rzeszowiak oraz Bartłomiej Skwara, przebywali na obozie kadry wojewódzkiej w pływaniu młodzików w Janowie Lubelskim. Po zakończeniu obozu zawodnicy otrzymali Certyfikaty Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego. Pozostali zawodnicy klubu "Delfin" trenują pod okiem trenerów w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, przygotowując się do nowego sezonu pływackiego.

Dodatkowe informacje na


Szczegłówe wyniki SP3 za 2020 r.

Jak informuje p. Agnieszka Paduch, ósmoklasiści SP3 uzyskali na egzaminie wyniki średnie na poziomie: j. polski (64,69%), matematyka (49,75%) oraz j. angielski (59,81%). Średnie wyniki szkoły z j. polskiego były o 5% wyższe od średniej w miastach (20-100 tys.) i średniej krajowej, 4% wyższe od średniej województwa podkarpackiego. Z matematyki średnie wyniki szkoły były o 3% wyższe od średniej w miastach (20-100 tys.), średniej województwa podkarpackiego i średniej krajowej. Z j. angielskiego - średnie wyniki szkoły były o 2% wyższe od średniej w miastach (20-100 tys.) i o 5% wyższe od średniej krajowej, 7% wyższe od średniej województwa podkarpackiego. A tak wyglądają wyniki poszczególnych klas: 8 "a": j. polski 69,63% - 8 stanin*, matematyka 53,95% - 7 stanin, j. angielski 62,09% - 8 stanin; 8 "b": j. polski 66,25% - 7 stanin, matematyka 47,20% - 6 stanin i j. angielski 55,45% - 7 stanin; 8 "c": j. polski 58,34% - 5 stanin, matematyka 48,39% - 6 stanin i j. angielski 58,17% - 7 stanin. (*skala staninowa stosowana w pomiarze dydaktycznym odpowiada nam na pytanie jaką pozycję zajmuje wynik osiągnięty przez klasę/szkołę na tle wyników osiągniętych przez całą badaną populację. Skala staninowa wprowadza 9 przedziałów wyników. W Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisjach okręgowych przyjęło się, że stanin 1. oznacza najniższy wynik egzaminu (poniżej 4 proc.), stanin 2. wynik bardzo niski, stanin 3. wynik niski, stanin 4. wynik poniżej średniego, stanin 5. wynik średni, stanin 6. wynik powyżej średniego, stanin 7. wynik wysoki, stanin 8. wynik bardzo wysoki, wreszcie stanin 9. wynik najwyższy, powyżej 95 proc.).

Dodatkowe informacje na


Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Jak informuje OKE w Krakowie, na podstawie informacji dyrektora CKE z 28 lipca 2020 r., wyniki egzaminu ósmoklasity przeprowadzonego w czerwcu i lipcu br. zostaną ogłoszone 31 lipca br. (piątek), o godz. 11.30. Co ważne, absolwenci szkół podstawowych będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, także w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU ( https://wyniki.edu.pl/ ), dostępnym na podstawie otrzymanych loginów i haseł w systemie informatycznym od 31 lipca br., od godz. 10.00. Więcej szczegółowych informacji w komunikacie dyrekcji CKE z 28 lipca br. (*.pdf): Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Koncepcja pracy szkoły:

"Trójka" to szkoła wspierająca proces uczenia się i nauczania. Absolwenci "Trójki" to młodzi ludzie, którzy są poszukiwaczami dążącymi do wyznaczonego celu. Wszechstronny rozwój ucznia to wynik panującego w szkole pozytywnego klimatu, budowanego poprzez: wysoki poziom nauczania, rozwijanie pasji sportowych, zapewnienie bezpieczeństwa, promowanie zdrowego stylu życia, dbałość o środowisko - ekologia, wychowanie w idei patriotyzmu.