WIADOMOŚCI:

21 medali UKS Delfin

Jak informuje p. Angelika Michalik, dzień 11 listopada 2019 r. UKS Delfin Tarnobrzeg świętował startując w zawodach z okazji Święta Niepodległości w Mielcu. Klub reprezentowała 16-osobowa ekipa, która wywalczyła 21 medali (8 złotych, 9 srebrnych, 4 brązowe). Podopieczni trenerów A. Michalik i Krzysztofa Dydo spisali się znakomicie zajmując w klasyfikacji medalowej III miejsce. A zawodnik Szymon Skulski (nasz tegoroczny absolwent) został najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii 13-14 lat. W zawodach startowało 150 zawodników z 13 klubów nie tylko z Podkarpacia w czterech kategoriach wiekowych (I -2004 i starsi, II -2005/06, III -2008 i młodsi). Z SP3 najlepsze wyniki indywidualne uzyskali: Bartłomiej Skwara 08 - złoty medal na 100 m stylem dowolnym, złoty medal na 100 m stylem motylkowym, złoty medal na 200 m stylem motylkowym, srebrny medal na 200 m stylem dowolnym; Natalia Rzeszowiak 07 - złoty medal na 100 m stylem dowolnym, srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym, srebrny medal na 100 m stylem klasycznym; Jakub Dąbrowski 08 - złoty medal na 100 m stylem grzbietowym i srebrny medal na 200 m stylem grzbietowym; Łucja Zych 06 - srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym. Dodatkowe dwa srebrne medale wywalczyły sztafety (roczniki mieszane): sztafeta 4x100 m stylem zmiennym kobiet Open (Łucja Zych, Natalia Rzeszowiak, Agata Gładysz, Kamila Skwara) i sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn Open (Piotr Szczepan, Mateusz Szklarz, Szymon Skulski, Jakub Kalita). Gratulujemy!

Dodatkowe informacje na

II miejsce UKS Delfin

Jak informuje p. Angelika Michalik, w dniu 9 listopada 2019 r. UKS Delfin Tarnobrzeg był organizatorem i równocześnie gospodarzem II edycji jesiennej Podkarpackiej Ligii Pływackiej dzieci 10-11 lat. Zawody odbyły się na basenie Miejskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji w Tarnobrzegu. W zawodach brało udział 240 zawodników i zawodniczek z 17 klubów z całego Podkarpacia z roczników 2008 oraz 2009 i młodsi, i dla niektórych to był pierwszy ważny start. Klub UKS Delfin reprezentowała 39 osobowa ekipa. W punktacji drużynowej II edycji klub uplasował się na 2 miejscu. Wśród najlepszych zawodników II edycji według punktów II miejsce wśród 10-latków zajął Igor Majewski, a jego o rok starszy klubowy kolega Bartłomiej Skwara zajął III miejsce. W sumie podopieczni trener A. Michalik wywalczyli 6 medali (1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe). Medale i miejsca punktowane zdobyli: Nikodem Bajer (10 lat) - złoty medal na 100 m stylem klasycznym - nowy rekord szkoły; Igor Majewski (10 lat) - srebrny medal na 50m stylem dowolnym i brązowy medal na 50m stylem motylkowym; Bartłomiej Skwara (11 lat) - srebrny medal na 100 m stylem dowolnym; Jakub Dąbrowski (11 lat) - srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym; Jan Pyka (10 lat) - 5 miejsce na 50 m stylem dowolnym; Konrad Szymański (10 lat) - 6 miejsce na 100 m stylem klasycznym; Filip Gurdak (11 lat) - 6 miejsce na 200 m stylem klasycznym; Oliwia Dołowy (11 lat) - 5 miejsce na 200 m stylem klasycznym; 4 miejsce sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym rocznik 2009 i młodsi (Klaudia Horniak, Maria Golik, Igor Majewski, Jan Pyka); 6 miejsce sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym rocznik 2009 (Jakub Dąbrowski, Martyna Stopa, Bartłomiej Skwara, Oliwia Dołowy). Serdeczne podziękowania należą się także dla naszych starszych zawodniczek za pomoc - Kamili Skwarze i Marcie Meksule. Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie, była to nie tylko zdrowa sportowa rywalizacja, ale również świetna zabawa.

Dodatkowe informacje na

#szkoladohymnu także w SP3

Jak informuje p. Agnieszka Paduch, 8 listopada 2019 r. uczniowie SP3 zastanawiali się jak długo śpiewa się wszystkie zwrotki hymnu. Uważali, że cały hymn to z pewnością śpiewa się bardzo dłuuuggooo. Mamy rozwiązanie, dwie i pół minuty! Tyle potrzebowali uczniowie, aby pięknie zaśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji ogólnopolskiej #szkoladohymnu.

Dodatkowe informacje na

Uroczysty apel klas III c i d

Jak informuje p. Monika Sztylko, w dniu 7 listopada 2019 r. uczniowie klasy III "d" i III "c" wystąpili z uroczystym apelem szkolnym z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Dzieci przedstawiły krótką historię losów Państwa Polskiego w drodze do niepodległości oraz zaśpiewały polskie pieśni patriotyczne. Na koniec wszyscy, którzy przybyli na tę wyjątkową uroczystość, przepięknie odśpiewali hymn Polski - "Mazurka Dąbrowskiego". Apel wzbogaciła prezentacja multimedialna, w której przedstawione zostały najważniejsze zagadnienia związane z tym narodowym świętem takie, jak: patriotyzm, niepodległość, wielka i mała Ojczyzna. W prezentacji ukazane zostały również polskie symbole narodowe oraz piękno naszej Ojczyzny. Dziękujemy uczennicom, uczniom i p.p. Lucynie Pęczkowskiej, Krystynie Wołoszyn-Niemiec i M. Sztylko za przygotowanie występu.

Dodatkowe informacje na

Unihokej dziewcząt w rejonach

Jak informuje p. Mirosława Makarewicz, w dniu 7 listopada 2019 r. odbył się turniej unihokeja, w którym rywalizowało sześć drużyn dziewcząt w ramach powiatowych Igrzysk Dzieci. Nasza "trójeczkowa" reprezentacja zdobyła po zaciętych meczach I miejsce. Skład zespołu tworzyły: Zosia Michałeczko, Ola Jochaniak, Maja Saramak, Ola Baran, Zuzia Magda, Marcelina Glica, Milena Włodarczyk, Natalka Fryz, Oliwka Jacków, Gabrysia Cetnarska i Zuzia Szewc. Tym samym drużyna dziewczat z SP3 zapewniła sobie awans do turnieju rejonowego.

Dodatkowe informacje na

Szkoła patriotycznie udekorowana

Jak informuje p. Dorota Ziętek, nasza szkoła jest wierna tradycjom. Mamy miejsce, w którym umieszczamy dekoracje związane z ważnymi wydarzeniami historycznymi, rocznicami czy świętami. Znajduje się ono na górnym korytarzu przy pokoju nauczycielskim. Od początku roku szkolnego oglądaliśmy tam dekoracje dotyczące m.in. rocznicy wybuchu II wojny światowej, Dnia Papieskiego, Zaduszek. Obecnie znajduje się tu dekoracja wykonana z okazji Święta Niepodległości. Jest to dobra forma propagowania ważnych wartości. Napis "Narodowe Święto Niepodległości", znajdujący się na oknie dolnego korytarza, podkreśla radość płynącą z tego święta. Każda litera została stworzona przez innego ucznia. Pracami kierowała nauczycielka plastyki p. Aneta Majka. Natomiast uczniowie klas IV – VII naszej szkoły na lekcjach plastyki wykonali oryginalne dekoracje nawiązujące tematycznie do 11 listopada. Prace ozdobiły dolny korytarz, tworząc wyjątkowy klimat. Można je oglądać i podziwiać przez najbliższe dni.

Dodatkowe informacje na

Niecodzienna lekcja patriotyzmu

Jak informuje p. Agnieszka Paduch, 7 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać i zagrać w grę strategiczną "Wrzesień 1939". Prezentacji gry dokonał p. Tomasz Ciach ze Stowarzyszenia Modelarzy Rekonstrukcyjnych "Dragon". Bardzo serdecznie dziękujemy!

Dodatkowe informacje na


Informacja dla Rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu oraz Zarząd Klubu UKS "DELFIN" w porozumieniu z Prezydentem Miasta Tarnobrzega informują, iż zajęcia pływania w Szkole Podstawowej nr 3 wynikające z przydziału godzin lekcyjnych są bezpłatne. Natomiast zawodnicy będący uczniami szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, trenujący poza godzinami lekcyjnymi, są zobowiązani do opłacania miesięcznych składek członkowskich wynikających ze Statutu UKS "Delfin" w Tarnobrzegu. [...]

Pełna treść informacji z 29 października 2019 r. (do pobrania w pdf)

Pobierz...

Dodatkowe informacje na


6c pamiętała o Patronie

Jak informuje p. Mirosława Makarewicz, uczniowie naszej szkoły nie zapominają o swoim patronie i w tym szczególnym okresie, tuż przed dniem Wszystkich Świętych odwiedzili jego grób. Na zdjęciu klasa 6c przy grobie Alfreda Freyera.

Dodatkowe informacje na


Szachiści najlepsi w mieście!

Jak informuje p. Lucyna Olipra-Mazur, 30 października 2019 r. w Tarnobrzeskim Klubie Szachowym odbyły się Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych. Należy podkreślić, że nasz zwycięski zespół reprezentowali głównie zawodnicy z klas młodszych: Rzeszowiak Michał 3c, Stadnik Tomasz 1c, Kukiełka Weronika 3c, Nawrot Jakub 5b, Kochan Agata 3c, Suszczyńska Kinga 3c, Żak Aleksander 3c, Kukiełka Blanka 2b, którzy rywalizowali ze starszymi kolegami z klas 4-6 ze SP nr 4, SP nr 9 i SP nr 10. Dzień wcześniej w rywalizacji szachowej w ramach IMS zwycięstwo odnieśli ich starsi koledzy z kl. 7-8: Bała Oliwier, Biesiadecki Adam, Długosiewicz Julia i Jajko Alan. Oba zespoły awansowały do zawodów na wyższym szczeblu i w listopadzie br. powalczą w rywalizacji rejonowej w Rudniku nad Sanem.

Dodatkowe informacje na


Szkolny konkurs plastyczny

Jak informuje p. Aneta Majka, z okazji nadzwyczajnego miesiąca misyjnego, organizatorzy zapraszają do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem "Ochrzczeni i posłani". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII SP3 i polega na plastycznej interpretacji hasła: "Ochrzczeni i posłani". Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Format pracy: A4. Termin składania prac: 12 listopada 2019 r. Prace należy składać do organizatorów konkursu: pp. A. Majki, Beaty Słabiak i Anety Zybały.

Dodatkowe informacje na


Gra planszowa o Lasowiakach

Jak informuje p. Maria Pałkus, 29 października 2019 r. uczniowie klasy VI "e" na lekcji wychowawczej udali się do Biblioteki Pedagogicznej, by pograć w grę planszową "Lasowiak". Uczniowie grali w cztero- i pięcioosobowych zespołach. Po planszy przedstawiającej różne osady lasowiackie przemieszczali się za pomocą kolorowych pionków przedstawiających Lasowiaka. Rzut kostką decydował, czy zarabiało się lasowiackie serca, dzięki którym można było zdobyć wyposażenie i dobytek do swej osady. Podczas gry wszyscy dobrze się bawili, a przy tym wzbogacali swą wiedzę z zakresu kultury lasowiackiej.

Dodatkowe informacje na


Szkolenie dla wolontariuszy

W dniach 26-27 października 2019 r. grupa członków Klubu Wolontariatu im. St. Jachowicza z SP3 wzięła udział w wyjazdowym seminarium szkoleniowym w Czarnieckiej Górze. Zorganizowane ono zostało przez Stowarzyszenie ESTEKA, organizację pożytku publicznego, dla tarnobrzeskich wolontariuszy w ramach projektu "Razem do przodu", współfinansowanego ze środków Wojewody Podkarpackiego i udział w nim był bezpłatny. Uczestnicy seminarium wzięli udział w warsztatach "Wolontariat w pigułce", prowadzonych przez p. Marię Pałkus. Wspólnie zastanawiali się, kto to jest wolontariusz, jakimi cechami powinien się odznaczać. Dyskutowali też nad korzyściami płynącymi z działalności w wolontariacie. Uczyli się również planować wolontariackie akcje. O integrację zespołu zadbała "Ciocia Gosia", czyli p. Małgorzata Chabel, pedagog z tarnobrzeskiego "Hetmana". W drugiej części zajęć, prowadzonych tym razem przez p. Janusza Szweda, uczniowie poznali zasadność działań wolontariackich w stowarzyszeniach na przykładzie ESTEKI. Były też inne atrakcje. Wolontariusze zwiedzali Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach oraz Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kamiennej. Wycieczka była nie tylko pouczająca, ale także relaksująca, czemu sprzyjała wyśmienita pogoda.

Dodatkowe informacje na


"Misja opatrunek dla Zambii"

Jak informuje p. Aneta Majka, koordynatorzy akcji chcą zaprosić społeczność naszej szkoły do włączenia się w akcję "Misja opatrunek dla Zambii". Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik i Tydzień Misyjny bieżącego roku są sposobnością, aby czynnie włączyć się w dzieło pomocy misjom. Zbieramy plastry, bandaże zwykłe i elastyczne, gazę, kompresy, rękawiczki jednorazowe. Prosimy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły o przynoszenie materiałów opatrunkowych do sali nr 45, do szkolnych koordynatorów akcji: p. Anety Zybały, p. A. Majki i p. Beaty Słabiak. Zbiórka w naszej szkole trwa do 12 listopada 2019 r. Z góry serdecznie dziękujemy!

Dodatkowe informacje na


Akcja pomocy dla zwierząt!

Jak informuje p. Jolanta Kociuba, w szkole organizujemy zbiórkę wszelkich potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska. Kochani, za oknem jeszcze piękna pogoda, ale już za chwilę nadejdą szare, zimne dni. Gdzieś tam samotnie siedzą w klatkach psiaki i kociaki z tarnobrzeskiego schroniska. Pomagajmy, tak jak robią to Łukasz i Kamil z VII d. Przyniesione dary można składać u organizatorów akcji p. Anety Majki i p. J. Kociuby. Więcej informacji na naszych plakatach na głównym korytarzu szkolnym.

Dodatkowe informacje na


Kolejne punkty za współzawodnictwo

Jak informuje p. Lucyna Olipra-Mazur, swoje biegi młodzieżowe pokonywały w dniu 22 października 2019 r. w Pustyni koło Dębicy także starsze dziewczęta i chłopcy z kl. VII-VIII. Nasze ekipy po eliminacjach powiatowych i rejonowych rywalizowały w finale wojewódzkim z 12 najlepszymi zespołami Podkarpacia. Dziewczęta: Hania Michałeczko, Łucja Zych, Julia Długosiewicz, Ewa Brzozowska, Roksana Knap, Joanna Galek, Zofia Maj, Patrycja Rzeszutek, Kasia Zarzycka, Patrycja Stępień, Alicja Kochańczyk, swój bieg sztafetowy 10x800m ukończyły na bardzo dobrym 6 miejscu. Należy podkreślić, że dziewczyny mocno dopingowała obecna z nami kontuzjowana koleżanka z drużyny, Marcelina Zięba. Chłopcy: Domink Borkowski, Bartek Kaczmarczyk, Karol Pruś, Jan Gospodarczyk, Jakub Białas, Karol Myszka, Miłosz Nowak, Alan Jajko, Dawid Moskot, Hubert Majewski, Szymon Zwolski i Oskar Wolak wywalczyli 8 lokatę. Gratulacje!

Dodatkowe informacje na


XIX Dzień Papieski

Jak informuje p. Aneta Majka, 22 października 2019 roku w naszej szkole odbył się apel upamiętniający XIX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!". Podczas występu przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu świętego papieża Jana Pawła II oraz fragmenty z jego przemówień do Polaków. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne, wziąć udział w quizie oraz zaśpiewać ukochaną przez Ojca Świętego "Barkę". Apel przygotowali uczniowie klas V d, VI d i VIII b pod opieką p. Anety Zybały, p. Beaty Słabiak i p. A. Majki.

Dodatkowe informacje na


Czwarta drużyna Podkarpacia z SP3!

Jak informuje p. Mirosława Makarewicz, we wtorek 22 października 2019 r. dziewczęta z klas IV-V-VI zdobyły IV miejsce w wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych w Pustyni koło Dębicy. Zawodniczki rywalizowały na dystansie 800 m z najlepszymi ekipami Podkarpacia. Oto nasze biegaczki: Blanka Bobula, Alicja Szymczak, Julia Płaneta, Oliwia Jochaniak, Aleksandra Wójcikowska, Zuzanna Magda Natalia Fryz, Natalia Rzeszowiak, Katarzyna Płaza, Zofia Michałeczko i Julia Kawalec. Natomiast, chłopcy z SP3: Gurdak Filip, Bobula Jan, Zawół Bartosz, Kordyka Szymon, Bundz Stanisław, Bzdyra Bartłomiej, Skwara Bartłomiej, Grad Nikodem, Galek Kacper, Zasuwa Mateusz, Zubala Dawid i Tkaczyk Patryk rywalizujacy w tej samej kategorii wiekowej co dziewczęta, zakończyli swój bieg na X miejscu. Ostatecznie, obie ekipy młodych biegaczek i biegaczy z naszej szkoły zdobyły łącznie 100 punktów do wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego szkół. Warto także dodać, iż w tym samym terminie rywalizowały także zespoły SP3 w ramach finałów wojewódzkich IMS w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt zajęła VI miejsce (50 pkt w rywalizacji), a chłopcy z SP3 wywalczyli VIII miejsce (40 pkt). W sumie nasza reprezentacja w ramach IMS wywalczyła dla szkoły 90 punktów w rywalizacji sportowej. Szczegółowe wyniki na stronie Podkarpackiego SZS - Kliknij Tu! Gratulujemy!

Dodatkowe informacje na


Dwa tygodnie kodowania 2 "a"

Jak informuje p. Anna Czaplińska, klasa 2a zakończyła realizacje zadań zaplanowanych w ramach "Code Week 2019 - Uczymy dzieci programować". Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest to tak ważne działanie, że jego realizację rozciągnięto na dwa tygodnie. Uczennice i uczniowie wybrali kilka z proponowanych zadań, a współpracując nad ich realizacją rozwijali logiczne myślenie, kreatywność i bawili się kodowaniem, pokazując, że wcale nie jest ono takie trudne.

Dodatkowe informacje na


Projekt "BohaterON - włącz historię!"

Jak informuje p. Anna Czaplińska, w naszej szkole cztery klasy z grupy wiekowej I-III zakończyły realizację projektu "BohaterON - włącz historię!" Klasy 2a, 3a,3b i 3c, wraz ze swoimi wychowawczyniami, włączyły się do ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W szczególnym roku 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego nasi uczniowie rozwijali swoje patriotyczne postawy i poprzez wysłanie własnoręcznie wykonanych kartek nawiązali dialog z Powstańcami. Wykonanie kartek poprzedziły zajęcia, które przybliżyły uczennicom i uczniom dzieje naszego narodu oraz historię ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej. Kampania jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria.

Dodatkowe informacje na


Sztafety z klas V-VI także w finale!

Jak informuje p. Mirosława Makarewicz, 17 października 2019 r. w Stalowej Woli odbyły się także zawody rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych klas V-VI (10 x 800m). Reprezentacja dziewcząt bezapelacyjnie zdobyła pierwsze miejsce, kwalifikując się na zawody wojewódzkie. Natomiast sztafeta chłopców uległa nieznacznie rywalom i z drugiego miejsca też zapewniła sobie awans na zawody wojewódzkie. Nasi najlepsi biegacze w ramach ID to: Blanka Bobula, Zosia Michałeczko, Kasia Płaza, Natalia Rzeszowiak, Alicja Szymczak, Oliwia Wójcikowska, Ola Jochaniak, Julia Chorab, Julia Płaneta, Natalia Fryz, Małgorzata Karpińska, Julia Kawalec, Zuzanna Magda, Sebastian Gnat, Kacper Galek, Bartłomiej Skwara, Mateusz Zasuwa, Nikodem Grad, Bartosz Zawół, Jan Bobula, Dawid Zubala, Szymon Kordyka, Jan Gurdak, Bartłomiej Bzdyra i Stanisław Bundz. Naszym sportowcom gratulujemy!

Dodatkowe informacje na


Sztafety w finale wojewódzkim!

Jak informuje p. Lucyna Olipra-Mazur, dziewczęta i chłopcy SP3 pobiegną w finale wojewódzkim! Żeńska sztafeta IMS 10x800m w dniu 17 października 2019 r. w Stalowej Woli z drugiego miejsca awansowała do kolejnego etapu. Dziewczęta pobiegły w składzie: Ewa Brzozowska, Julia Długosiewicz, Roksana Knap, Hanna Michałeczko, Kinga Stępień, Alicja Kochańczyk, Magdalena Markowicz, Wiktora Szwajka, Katarzyna Zarzycka i Łucja Zych. Natomiast chłopcy awansowali z 1 miejsca. Finał Podkarpacia w tej dyscyplinie już 22 października w Pustyni koło Dębicy. Trzymamy kciuki!

Dodatkowe informacje na


Nie marnujmy żywności!

Jak informuje p. Maria Pałkus, "Nie marnuj żywności" to akcja plakatowa zorganizowana na dolnym korytarzu przez Klub Wolontariatu im. Stanisława Jachowicza z okazji obchodzonego 16 października Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem. Wolontariusze w ten sposób chcą zwrócić uwagę na fakt marnowania żywności, wody i energii. Sygnalizują, że niepożądane jest gromadzenie żywności, kupowanie jej na zapas, bo prowadzi to do jej wyrzucania na śmietnik. Uczulają, że niezjedzona w szkole kanapka to już symptom marnotrawstwa żywności. Uświadamiają, że w niektórych krajach ludzie chorują i umierają z powodu niedożywienia i głodu. Zachęcają do oszczędzania żywności i wspierania tych, którzy są głodni.

Dodatkowe informacje na


1 i 2 miejsce w klasie Optimist

Jak informuje "Echo Dnia", w dniach 12-13 października 2019 r. na Jeziorze Tarnobrzeskim rozegrane zostały ostatnie regaty sezonu. Nie zawiodły zawodniczki tarnobrzeskiej Kotwicy zajmując 1 miejsce w klasie Laser 4,7 oraz 1 i 2 miejsce w klasie Optimist (1 miejsce zajęła Blanka Bobula, a 2 miejsce Zofia Michałeczko). Gratulujemy! Więcej na ten temat - Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Występ z okazji DEN

15 października 2019 r. uczniowie z klas 8c, 7d, 6d, 6e, 6f i 5c przygotowali za ciekawy występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Opiekę artystyczną sprawowały: p. Renata Kaczorowska-Wartoń i p. Joanna Lipińska.

Dodatkowe informacje na


Kapcer Janczy wśród wyróżnionych!

Jak informuje Radio "Leliwa", w poniedziałek 14 października 2019 r. wręczono stypendia Fundacji "Leonardo" założonej przez tarnobrzeskie Stowarzyszenie ESTEKA. Wśród tergorocznych laureatów znalazł się m.in. Kacper Janczy, uczeń klasy ósmej naszej szkoły. Gratulujemy! Więcej na ten temat - Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Życzenia na DEN od ORU

Dziękujemy Wam za wszystko, czego nas nauczyliście, za dobroć, opiekę i wychowanie. Dziekujemy za nakazy i zakazy oraz wskazywanie dróg. Zawsze będziemy powracać do wspomnień z lat szkolnych z wielkim sentymentem. Relacje z miejskich uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października 2019 r.: "Echo Dnia" i Radio "Leliwa".

Dodatkowe informacje na


Awans do rejonów drużyn SP3

Jak informują trenerzy w-f SP3, dwukrotne podium w drużynowych biegach przełajowych wywalczyli 9 października 2019 r. nasi sportowcy. Dziewczęta w składzie: Ewa Brzozowska, Roksana Knap, Hanna Michałeczko, Kinga Stępień, Katarzyna Zarzycka, Marcelina Zięba pokonywały dystans 800 metrów. Panowie: Dominik Borkowski, Jakub Białas, Bartek Kaczmarczyk, Miłosz Nowak, Huber Majewski biegali na dystansie 1000 metrów. Powiatowe zawody w ramach IMS odbyły się w Tarnobrzegu. Obie drużyny awansowały do wiosennych zawodów na szczeblu rejonowym. Natomiast, jak informuje p. Mirosława Makarewicz, w tym samym dniu uczniowie i uczennice klas V i VI rywalizowali w powiatowych Igrzyskach Dzieci w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. W obu kategoriach nasza szkoła zajęła I miejsce, co dało nam awans do zawodów rejonowych. Szkołę reprezentowali: Blanka Bobula, Aleksandra Jochaniak, Zofia Michałeczko, Zuzanna Magda, Julia Płaneta, Oliwia Wójcikowska, Galek Kacper, Sebastian Gnat, Nikodem Grad, Bartłomiej Skwara, Mateusz Zasuwa, Bartosz Zawół. Wszystkim sportowcom gratulujemy!

Dodatkowe informacje na


Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci

Jak informuje p. Angelika Michalik, 5 października 2019 r. w Dębicy odbyła się Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci 10-11 lat I edycja jesień 2019, w której wzięli udział zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg. Nasz kub reprezentowała 19-osobowa ekipa, a w zawodach startowało około 180 zawodników i zawodniczek z 13 klubów z całego Podkarpacia. Najlepszym zawodnikiem zawodów w roczniku 2009 został Igor Majewski, a jego starszy kolega klubowy Bartłomiej Skwara zajął miejsce 3. Gratulacje także dla wszystkich zawodników za poprawione życiówki.

Dodatkowe informacje na


Sprzątanie cmentarza wojskowego

Jak informuje p. Maria Pałkus, w sobotę 5 października 2019 r. przed południem członkowie Klubu Wolontariatu im. Stanisława Jachowicza, działającego trzeci rok w SP3, spotkali się, by porządkować cmentarz wojskowy. Nekropolia założona została w Tarnobrzegu w 1915 r., a spoczywają na niej żołnierze, którzy zginęli w czasie I i II wojny światowej. Wolontariusze zbierali opadłe z drzew gałęzie, zamiatali nagrobki i grabili liście. Po skończonych porządkach zapalili znicze przed pomnikiem, upamiętniającym poległych, a także wspólnie odmówili modlitwę "Wieczne odpoczywanie". W akcji, którą nadzorowała opiekunka Klubu Wolontariatu, wzięli udział jego członkowie: Kasia Buczek, Zuzia Chmiel, Zuzia Garbacz, Julka Karaś, Zosia Maj, Grzegorz Rawski, Karolina Szozda, Kasia Zarzycka, Zuzia Ziętkowska oraz Mikołaj Ziętkowski i Ola Ziętkowska pod opieką swej mamy. Młodzież swoją inicjatywą złożyła hołd poległym żołnierzom, zwłaszcza obrońcom Ojczyzny.

Dodatkowe informacje na


"Egzamin" z tabliczki mnożenia

Jak informuje p. Anna Mroczek, 4 października 2019 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w "egzaminie" z tabliczki mnożenia. Zdecydowana większość przeegzaminowanych uczniów wykazała się jej bardzo dobrą znajomością. Egzaminowani, którzy podali wszystkie prawidłowe wyniki, otrzymali imienne certyfikaty oraz uzyskali "Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia". Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. W tym roku "egzamin" został przygotowany przez nauczycielki matematyki: Małgorzatę Karbarz, A. Mroczek, Monikę Niezabitowską i Annę Staszczak. Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy!

Dodatkowe informacje na


Bawimy się i pomagamy...

Jak informuje p. Monika Stojowska, pierwsza dyskoteka szkolna za nami. Zorganizowała ją 3 października 2019 r. Ogólnoszkolna Rada Uczniowska. Poza zabawą, zdecydowaliśmy z Radą Rodziców, że nadal będziemy wspierali absolwenta "Trójki" Eryka Brzuszka, który tak dzielnie walczy z chorobą. Dziękujemy Radzie Rodziców, Katarzynie Trojanowskiej, "Dolinie Smaku" i niezawodnej mamie, Małgorzacie Rokoszewskiej oraz naszej nowej nauczycielce, p. Marcie Kaczmarek - Fitnes Klub Fitneska, za okazaną pomoc. W imieniu wszystkich opiekunów szkolnej ORU, dziękujemy!

Dodatkowe informacje na


Awans sztafet SP3 do rejonów!

Jak informuje p. Lucyna Olipra-Mazur, sztafeta dziewcząt awansowała 1 października 2019 r. na zawody rejonowe! Rywalizacja powiatowa w ramach IMS przebiegała na terenach zielonych tarnobrzeskiego "Zwierzyńca". Sztafety miały do pokonania dystans 10x800m. Nasza drużyna dziewcząt zakończyła bieg na I miejscu w składzie: Marcelina Zięba, Roksana Knap, Hania Michałeczko, Julia Długosiewicz, Zuzanna Chmiel, Maja Śmiech, Ewa Brzozowska, Kinga Stępień, Katarzyna Zarzycka, Łucja Zych, Wiktoria Szwajka, Alicja Kochańczyk, Magdalena Markowicz. Kolejny szczebel rywalizacji odbędzie się 17 października br. w Stalowej Woli. Warto dodać, że taką samą lokatę wywaliczyli także chłopcy. Jak informuje p. Mirosława Makarewicz, w sztafecie chłopców wystąpili: Jan Bobula, Kacper Galek, Sebastian Gnat, Nikodem Grad, Szymon Kordyka, Adrian Kwaśny, Jakub Nawrot, Bartłomiej Skwara, Mateusz Zasuwa, Bartosz Zawół i Dawid Zubala. Gratulujemy!

Dodatkowe informacje na


SP3 wśród wyróżniowych i nagrodzonych

Jak informuje Podkarpacki SZS, w dniu 30 września 2019 r. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019. Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Dzieci sklasyfikowano aż 605 szkół podstawowych - wyróżniono 10 najlepszych (SP3 na 4 miejscu). Natomiast, w cyklu zawodów pod nazwą Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano 634 szkoły - nagrodzono 10 najlepszych (SP3 na 8 miejscu). Gratulujemy zawodnikom i terenerom! Więcej na stronie Podkarpackiego SZS - Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Inauguracja sezonu pływackiego

Jak informuje p. Angelika Michalik, w dniu 28 września 2019 r. odbyły się otwarte mistrzostwa Mielca w pływackich sprintach inaugurujące sezon pływacki 2019/2020. Wśród najlepszych zawodników SP3 za sumę 4 startów znaleźli się m.in.: (kategoria dziewcząt) 12 lat i młodsi: 10 miejsce Natalia Rzeszowiak (12 lat), 14 miejsce Oliwia Wójcikowska (12 lat), 21 miejsce Aleksandra Jochaniak (12 lat); 13-14 lat: 17 miejsce Marcelina Zięba (14 lat), 20 miejsce Roksana Knap (13 lat) i 22 miejsce Łucja Zych (13 lat). Natomiasta w kategorii chłopców: 12 lat i młodsi: 11 miejsce Bartłomiej Skwara (11 lat), 14 miejsce Maksymilian Płaneta (12 lat), 16 miejsce Jakub Dąbrowski (11 lat), 20 miejsce Igor Majewski (10 lat), 24 miejsce Ksawier Szklarz (11 lat); 13-14 lat: 18 miejsce Jakub Kalita (13 lat), 21 miejsce Szymon Brzozowski (13 lat), 27 miejsce Piotr Szczepan (13 lat), 29 miejsce Dawid Moskot (13 lat), 30 miejsce Adam Chmielowski (13 lat) i 31 miejsce Bartosz Kutyna (13 lat). Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych lepszych wyników.

Dodatkowe informacje na


Trzecie miejsce Blanki

Jak informuje p. Janusz Bobula, w d niach 20-22 września 2019 r. odbyły się w Znamirowicach nad Jeziorem Rożnowskim Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Sądeckiej. Zawodnicy z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg startowali w klasach Laser 4.7 oraz Optimist GR B. W klasie Optimist najlepiej spisała się Blanka Bobula zajmując 3 miejsce i Wiktoria Kosior zajmując 5 miejsce. Jednocześnie trzecią nagrodę wygrała w ogólnej klasyfikacji B. Bobula w Południowej Lidze Optimista, co było zakończeniem zmagań regat w Znamirowicach.

Dodatkowe informacje na


Uczniowie z SP3 wśród laureatów!

Jak informuje Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu, konkurs na projekt gry planszowej "Lasowiak" został rozstrzygnięty. Komisja Konkursowa zdecydowała przyznać miejsca w następujący sposób: I Miejsce ex aequo: Gabriel Chwała, Anna Pałys; II Miejsce ex aequo: Kacper Janczy, Dorota Witas; III Miejsce ex aequo: Maciej Zając, Dominika i Bartłomiej Fąfara. Nagrody zostaną wręczone podczas podsumowania konkursu, które odbędzie się 18 października 2019 r. o godz. 17.00.

Dodatkowe informacje na


Mateusz, jesteśmy z Ciebie dumni!

Jak informuje p. Monika Stojowska, Mateusz Piotrowski to trzynastolatek, który wraz ze swym kolegą, znalazł portfel pełen pieniędzy. Nawet przez moment nie pomyślał, że mógłby je wziąć dla siebie. Co więcej, był na tyle odpowiedzialny, że portfel, w którym znajdowały się dokumenty, zawiózł na policję, nie tylko ze swoim przyjacielem Kacprem, ale także z przypadkowo napotkanym tarnobrzeskim radnym Leszkiem Ogorzałkiem. To jego chłopcy poprosili o pomoc. - Gratuluję Ci postawy, tego, co tak zwyczajne, w dzisiejszym świecie rzadko spotykane. Jesteś naszym małym bohaterem - zwrócił się do Mateusza dyrektor "Trójki", Mirosław Holuk. Zachowanie Mateusza, jego odpowiedzialna postawa to wzór do powielania, dlatego też w poniedziałek, 23 września 2019 r. o godz. 11.10, dyrekcja SP3 organizuje apel. Tym razem inny niż wszystkie. - Chcemy w ten sposób doceniać naszych wychowanków, tak życiowo mądrych, rozważnych, uczciwych. To najlepsza lekcja o wartościach również dla pozostałych uczniów - dodaje M. Holuk. Zapraszamy!

Dodatkowe informacje na


World Cleanup Day 2019

W piątek 20 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do akacji "Sprzątanie Świata". Jak co roku, zajęliśmy się terenami w okolicy dworca autobusowego, cmentarza i części Skalnej Góry. Relację fotograficzną przygotował p. Piotr Ordon, nasz trener w-f i wychowawca klasy 6 "b".

Dodatkowe informacje na


Obywatelska postawa uczniów

Jak informuje "Echo Dnia" (19 września 2019 r.), "Kacper i Mateusz - mali bohaterowie z Tarnobrzega! Znaleźli portfel wypchany pieniędzmi i dokumentami. Odwieźli go do komendy policji". Szczegółowe informacje w artykule: Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


SP3 z kropkami z 1-3

Jak informuje p. Dorota Zdańkowska, w dniach 16-18 września 2019 r. razem z p. Anną Czaplińską organizują w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki dla uczennic i uczniów z klas 1-3. Szczeczóły u organizatorów.

Dodatkowe informacje na


Czytanie nowel w SP3

Jak informuje p. Kinga Działdowska, 9 września 2019 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w zorganizowanym w naszej szkole Narodowym Czytaniu. W tym roku sprzyjał nam wybór literatury; nowele to utwory na tyle krótkie, że uczniowie nawet młodszych klas mogli je dobrze zrozumieć. Pomogło im w tym też wprowadzenie, jakiego dokonała polonistka. Narodowe Czytanie w szkole rozpoczęła p. wicedyrektor Monika Niezabitowska, a potem fragmenty utworów czytali nauczyciele i uczniowie. W nowelach - zwłaszcza pisanych w II połowie XIX wieku - pisarze wskazywali palące problemy, np. brak oświaty i opieki zdrowotnej dla najuboższych, trudne warunki pracy czy dyskryminację rasową. Jesteśmy pewni, że poznawanie tego typu utworów pobudza wrażliwość młodszych i starszych czytelników, a czytanie polskich książek jest pięknym przejawem patriotyzmu.

Dodatkowe informacje na


E-dziennik - aktywacja

Aby korzystać ze szkolnego e-dziennika Rodzic lub uczeń muszą wykonać kilka prostych czynności. 1. Muszą podać Wychowawcy klasy swój aktywny adres e-mail (czytelnie i bezbłędnie). 2. Wychowawca wpisuje tę informacje po zalogowaniu się do e-dziennika. W przypadku ucznia -> Organizacja szkoły/edycja danych uczniów/edytuj/e-mail. W przypadku Rodzica/Opiekuna prawnego -> Organizacja szkoły/konta Rodziców/zarządzaj kontami/edytuj/e-mail. 3. Jeśli Rodzic lub uczeń podał poprawnie Wychowawcy swój e-mail (to nie mogą być te same adresy!), a ten wpisał je w odpowiednie miejsca i zapisał dane, od tego czasu można aktywować swoje konto na e-dzienniku szkoły. 4. Na przykład, wchodzimy na stronę główną naszej szkoły sp3.tarnobrzeg.pl i poniżej klikamy na pole "Zaloguj się", pod napisem "E-dziennik. Od roku szkolnego 2018/2019". 5. Po ukazaniu się strony logowania do systemu Librus, który obsługuje e-dziennik SP3 należy wykonać czynności jak na poniższym rysunku.


III Długodystansowe Zawody Pływackie

Jak informuje p. Angelika Michalik, we wspaniałej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości i zdrowej sportowej rywalizacji 31 sierpnia 2019 r. odbyły się III Długodystansowe Zawody Pływackie Jeziora Tarnobrzeskiego im. Józefa Salika. W zawodach wystartowali pływacy z UKS "Delfin", "Delfin Masters" oraz sympatycy pływania z Warszawy, Sandomierza, Mielca, Rzeszowa, Stalowej Woli i Ropczyc. Młodzi (do 16 lat) uczestnicy zawodów rywalizowali na dystansie 1000 metrów, pozostali na dwukrotnie dłuższym. Po pierwszym etapie wyścigu, wszystkie dzieci zaproszone zostały do zabawy w Wodnym Parku Waterfun przez p. Jana Wieleba, właściciela parku, a na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy wzięli udział we wspólnym grillowaniu. Organizatorami zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy "Delfin", Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz WOPR Tarnobrzeg, pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Najlepsze wyniki zawodów uzyskali: I kategoria - młodzież (Dziewczęta): 1 miejsce Malec Wiktoria - Mielec z czasem 8:40,68; 2 miejsce Kokoszka Patrycja - Mielec z czasem 9:47,58; 3 miejsce Nowak Monika - Warszawa z czasem 10:03,18; (Chłopcy): 1 miejsce Żuczek Paweł - Mielec z czasem 8:37,18; 2 miejsce Kalita Jakub - Tarnobrzeg z czasem 9:56,04; 3 miejsce Szczepan Piotr - Tarnobrzeg z czasem 9:58,96; II kategoria - Open (Kobiety): 1 miejsce Nowak Maja - Warszawa z czasem 23:05,13; 2 miejsce Gładysz Agata - Tarnobrzeg 26:17,91; 3 miejsce Błażejczak Zuzanna - Tarnobrzeg 27:13,92; (Mężczyzni): 1 miejsce Malec Mikołaj - Mielec z czasem 19:44,43; 2 miejsce Śliwa Michał - Ropczyce 24:36,87; 3 miejsce Skulski Szymon - Tarnobrzeg 25:32,45.

Dodatkowe informacje na


Początek roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 r. w poniedziałek uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. O godz. 8.00 Msza św. w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla - zapraszają Duszpaserze i katecheci. Uroczysty apel na sali gimnastycznej: kl. I-III, godz. 9.00; kl. IV-VIII - godz. 10.00 (następnie spotkanie uczniów w wyznaczonych salach lekcyjnych z Wychowawcami). Obiady na stołówce wydawane będą od 6 września, a zajęcia na basenie rozpoczynają się już 3 września br. (przypominamy o aktualizacji Karty Sportowca). Wywiadówki organizacyjne dla Rodziców w dniu 10 września 2019 r. (wtorek) - kl. I-III, godz. 16.30, a kl. IV-VIII, godz. 17.30). W dniu wywiadówki także spotkanie Rady Rodziców - godz. 18.15.


Koncepcja pracy szkoły:

"Trójka" to szkoła wspierająca proces uczenia się i nauczania. Absolwenci "Trójki" to młodzi ludzie, którzy są poszukiwaczami dążącymi do wyznaczonego celu. Wszechstronny rozwój ucznia to wynik panującego w szkole pozytywnego klimatu, budowanego poprzez: wysoki poziom nauczania, rozwijanie pasji sportowych, zapewnienie bezpieczeństwa, promowanie zdrowego stylu życia, dbałość o środowisko - ekologia, wychowanie w idei patriotyzmu.