WIADOMOŚCI:

Awans do finałów wojewódzkich IMS!

Jak informuje p. Lucyna Olipra-Mazur, sztafeta dziewcząt z pierwszego miejsca awansowała do finału wojewódzkiego IMS. Zawody rejonowe rozegrano w Stalowej Woli, 18 października 2018 r. Dziewczęta pobiegły w składzie: Natalia Borkowska, Aleksandra Dudek, Oliwia Madej, Martyna Jajko, Hania Michałeczko, Patrycja Rzeszutek, Kamila Skwara, Alicja Szymańska, Katarzyna Zarzycka, Marcelina Zięba, Jagoda Groszek. Chłopcy (Wojciech Bieniarz, Dominik Borkowski, Aleksander Buczek, Igor Gawron, Bartłomiej Kaczmarczyk, Filip Krempa, Kacper Mazur, Kacper Zbyradowski, Szymon Zwolski, Miłosz Nowak) uplasowali się na 4 miejscu. Finał wojewódzki odbedzie się w najbliższą środę (24 października br.) w Kolbuszowej. Powodzenia!

Dodatkowe informacje na


Pływacy uświetnili jubileusz

Jak informuje p. Angelika Michalik, 13 października 2018 r. zawodnicy UKS "Delfin" Tarnobrzeg przywieźli worek medali z zawodów w Ropczycach z okazji 15-lecia klubu. W zawodach startowało ponad 200 zawodników i zawodniczek. Nasz klub reprezentowała 15-osobowa ekipa, która wywalczyła 16 medali, a drużynowo zajęliśmy 5 miejsce. Trzech zawodników znalazło się w pierwszej trójce najlepszych zawodników zawodów: II miejsce Szymon Skulski rocznik 05, III miejsce Maciej Guściora rocznik 03 i jego klubowy kolega Bartłomiej Skwara rocznik 08. Medale zdobyli: Bartłomiej Skwara (1 miejsce na 100 m stylem zmiennym, 3 miejsce na 50 m stylem dowolnym, 3 miejsce na 50 m stylem motylkowym, 3 miejsce na 100 m stylem dowolnym), Marta Meksuła (2 miejsce na 100 m stylem zmiennym), Mateusz Szklarz (2 miejsce na 100 m stylem zmiennym, 3 miejsce na 100 m stylem dowolnym), Szymon Skulski (3 miejsce na 100 m stylem zmiennym, 3 miejsce na 100 m stylem motylkowym, 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym), Maciej Guściora (3 miejsce na 100 m stylem zmiennym, 2 miejsce na 100 m stylem grzbietowym, 3 miejsce na 100 m stylem dowolnym), Szymon Brzozowski (3 miejsce na 50 m stylem motylkowym), Łucja Zych (3 miejsce na 100 m stylem grzbietowym), i Patryk Bałata (3 miejsce na 100 m stylem grzbietowym). Pozostali zawodnicy poprawili swoje wyniki i byli tuż za podium. Gratulacje!

Dodatkowe informacje na


III miejsce w Polsce!

Jak informuje p. Janusz Bobula, zawodniczka Jacht Klubu "Kotwica"" Tarnobrzeg, Lilly May Niezabitowska z sukcesem zakończyła pierwszy rok startów w żeglarskiej klasie Laser 4.7. W dniach 4-6 października 2018 r. w Giżycku odbyły się regaty kończące i podsumowujące upływający sezon żeglarski. Na finał Pucharu Polski w klasie laser stawiła się cała krajowa czołówka zawodników (w klasie Laser 4.7 wystartowało 75 łódek). Jednocześnie regaty te były ostatnimi zaliczanymi do punktacji Pucharu Polski. Ogromnym sukcesem może pochwalić się młoda zawodniczka z Podkarpacia, która w tej wymagającej żeglarskiej klasie startuje pierwszy sezon, po zakończeniu kariery na Optimiście. Po 3 dniach zmagań Lilly ukończyła regaty zajmując 5 lokatę wśród dziewcząt i umocniła się na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Ostatecznie uplasowała się na 3 miejscu mając 525 pkt, za Laurą Szulc (545 pkt) i Klarą Sobczak (540 pkt) z ChKŻ Chojnice, w dwóch kategoriach: Laser 4.7 kobiet do lat 16 i Laser 4.7 kobiet Open.

Dodatkowe informacje na


V Jesienne Mistrzostwa Miasta

Jak informuje p. Janusz Bobula, w dniach 12-14 października 2018 r. odbyły się V Jesienne Mistrzostwa Miasta Tarnobrzeg w żeglarstwie w klasie optimist. W tym roku podczas jesiennych regat wyjątkowo zdecydowaliśmy się na próbę ponownego rozegrania wyścigów w ramach Mistrzostw PSKO do lat 9, które z braku warunków wietrznych w lipcu br. nie zostały rozegrane. W regatach rozgrywanych ze współczynnikiem 1,0 na starcie zgłosiło się 51 zawodników natomiast w regatach do Mistrzostw PSKO do lat 9 łącznie startowało 69 zawodników (21 dziewczynek oraz 48 chłopców). Łącznie w regatach startowało 120 zawodników z 26 klubów z 3 państw: Polski, Czech i Słowacji. Ostatecznie, przez 3 dni udało się rozegrać 5 z 9 zaplanowanych wyścigów. Z Jacht Klubu "Kotwica" Tarnobrzeg najlepiej zaprezentowała się Blanka Bobula zajmując 3 miejsce wśród dziewcząt, a 5 w klasie open. Natomiast, 6 miejsce zajęła Kasia Płaza, 8 była Wiktoria Komada, 9 miejsce zajęła Zosia Michałeczko, a 12 - zajęła Lena Kazan. W kategorii chłopców Michał Mac zajął 13 miejsce. Również 13 był Janek Bobula w Mistrzostwach do lat 9, a Oskar Niezabitowski zajął 41 lokatę. Gratulacje dla nowych zawodników JKKT: Mai Szostak, Mai Marczak, Ani Zych oraz Jakuba Nawrot za dzielne przepłynięcie trasy regat.

Dodatkowe informacje na


Medale, nagrody, wyróżnienia...

11 października 2018 r. w Mielcu, w Samorządowym Centrum Kultury, odbyły się pierwsze uroczystości wojewódzkie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu Medal KEN odebrali z naszej szkoły: mgr Aleksandra Lodzik i mgr Joanna Lipińska, a Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty, mgr Andrzej Rupala. Dzień później wójewódzkie uroczystości, także z udziałem nauczycieli SP3, odbyły się w Rzeszowie. Natomiast relację z miejskich uroczystości w Tarnobrzegu z okazji DEN zamieściło m.in. "Echo Dnia" (Kliknij Tu!) Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Dodatkowe informacje na


Awans SP3 w biegach IMS

Jak informuje p. Lidia Rożek, 11 października 2018 r. także reprezentacja szkoły w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej awansowała po rywalizacji w Tarnobrzegu do zawodów rejonowych. W biegu na 800m dziewczęta zajęły I miejsce w swojej kategorii, a chłopcy w biegu na 1000m III miejsce. Skład zwycięskiej drużyny: Szczęsna Magdalena IIIaGim., Skwara Kamila VIIIa, Zięba Marcelina VIIa, Madej Oliwia VIIIb, Rycerz Aleksandra VIIIb, Szymańska Alicja VIIa, Michałeczko Hanna VIIa, Zarzycka Katarzyna VIIb. Reprezentacja chłopców w składzie: Bieniarz Wojciech VIIIa, Mazur Kacper VIIIb, Zbyradowski Kacper VIIIb, Gawron Igor VIIa.

Dodatkowe informacje na


Awans SP3 w biegach ID

Jak informuje p. Lucyna Olipra-Mazur, 11 października 2018 r. na tarnobrzeskim Zwierzyńcu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Biegach Drużynowych. Uczestnicy mieli do pokonania dystanse 600m (klasy IV i młodsi) i 800m (klasy V i VI). Nasi biegacze, aż trzykrotnie stawali na 1 miejscu podium, premowianym awansem do rejonów. Dodatkowo indywidualnie z pierwszego miejsca awans do kolejnego etapu biegów wybiegłala sobie Julia Chorab. Kolejne starty odbędą się już na wiosnę przyszłego roku. Oto wyniki z poszczególnych biegów: 3 miejsce na dystansie 600m (Emila Adamowicz, Maria Bednarczyk, Maria Chmielowiec, Wiktoria Hyc, Marta Nieradka, Maja Sudoł, Kinga Żyła, Julia Chorab), 1 miejsce na dystansie 600m (Jan Bobula, Mateusz Borkowski, Stanisław Bundz, Szymon Kordyka, Adrian Kwaśny, Konrad Szymański), 1 miejsce na dystansie 800m (Blanka Bobula, Roksana Knap, Katarzyna Płaza, Alicja Szymczak, Oliwia Wójcikowska, Kinga Stępień, Zosia Michałeczko), 1 miejsce 800m (Kacper Galek, Ksawery Kilian, Hubert Majewski, Dawid Moskot, Bartłomiej Skwara).

Dodatkowe informacje na


Nowy numer "Echa Trójki"

Jak informuje Kacper Janczy, jest już dostępny nowy numer gazetki szkolnej "Echo Trójki". W tym numerze pierwsze informacje na temat świętowania drugich urodzin naszej gazetki. Znajduje się tam również wywiad z serii "Znany, ale nieznany", porady zdrowotne od pani Higienistki, zwierzaki, książki i wiele, wiele więcej. Gazetka jest dostępna, jak zawsze, pod adresem: www.juniormedia.pl/redakcje/panel/echo-trojki-1. Miłej lektury życzy cała redakcja!

Dodatkowe informacje na


Ruszyła Podkarpacka Liga...

Jak informuje p. Angelika Michalik, 6 października 2018 r. na pływalni w Horyńcu Zdroju odbyła się Podkarpacka Liga Pływacka dzieci 10-11 lat (I edycja jesienna). W zawodach startowało 140 zawodników i zawodniczek z 12 klubów. Klub UKS "Delfin" Tarnobrzeg reprezentowała 24 osobowa ekipa. Były to pierwsze starty naszych zawodników w tym roku szkolnym. Medale i miejsca punktowane wywalczyli: Patryk Bałata V a (złoty medal na 50 m stylem grzbietowym), Jakub Dąbrowski IV a (brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym), Bartłomiej Skwara V a (4 miejsce na 50 m stylem dowolnym; 4 miejsce na 100 m stylem zmiennym), Filip Gurdak IV a (4 miejsce na 50 m stylem klasycznym) i Igor Majewski IV a (5 miejsce na 50 m stylem klasycznym), Natalia Rzeszowiak V c (4 miejsce na 100 m stylem grzbietowym). Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wyników oraz godnej sportowej postawy.

Dodatkowe informacje na


Piszemy Dyktando Niepodległościowe!

Jak informuje p. Dorota Ziętek, 9 października 2018 o godz. 13.00 uczniowie naszej szkoły przystąpią do pisania tekstu dyktanda. Dołączą do szkół, które zadeklarowały chęć przystąpienia do tego przedsięwzięcia z województw: podkarpackiego, małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, śląskiego. Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii" to szósta edycja konkursu zaadresowanego do wszystkich uczniów. Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Konkurs odbywa się rokrocznie jesienią od 2013 roku. Życzymy wszystkim powodzenia!

Dodatkowe informacje na


III miejsce SP3!

Jak informuje Podkarpacki SZS, 3 października 2018 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2017/2018. Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Dzieci sklasyfikowano aż 606 szkół podstawowych. Wyróżniono osiem najlepszych. Na trzecim miejscu znalazła się nasza szkoła! Więcej na ten temat na stronie SZS =>>>Kliknij Tu!

Dodatkowe informacje na


Dzień Chłopaka w SP3

W tym roku Dzień Chłopaka (30 września) wypadł w dniu wolnym, ale nie przeszkodziło to społeczności szkolnej w organizacji licznych inicjatyw na przełomie września i października br. Już w czwartek 27 września ORU zoranizowała w szkole dyskotekę. Niezależnie od tego niektóre klasy zdecydowały się na wyjścia i wycieczki np. do Wrotkarni, kręgielni, kina czy na ognisko (m.in. 5a, 3b, 7c, 8c). Na życzenia i poczęstunek mogła także liczyć męska część pracowników naszej szkoły (1 października). Dziękujemy w imieniu wszystkich chłopaków!

Dodatkowe informacje na


Integracja, edukacja i relaks...

Jak informuje p. Kinga Działdowska, uczniowie z klas V, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum uczestniczyli w wycieczce, która miała liczne walory. W Chęcinach spędzili czas w Centrum Nauki "Leonardo Da Vinci". Tam, wykonując doświadczenia, zgłębiali tajemnice ludzkiego ciała oraz techniki. Następnie w otoczeniu lasów, w Kompleksie Świętokrzyska Polana oglądali wielkoformatowe akwaria z fauną i florą ze wszystkich stron świata, w Parku Miniatur oglądali makiety zabytków województwa świętokrzyskiego oraz słuchali związanych z nimi legend oraz uczestniczyli w warsztatach dotyczących rafy koralowej. Każdy znalazł coś, co go szczególnie zainteresowało, a wszyscy wreszcie dowiedzieli się, gdzie jest Nemo! Nie brakło też wolnych chwil spędzonych w otoczeniu przyrody skąpanej w ostatnich letnich promieniach słońca. Wycieczkę zorganizowały i opiekowały się uczestnikami: pp. Anna Suropek-Stala, Renata Byrska i K. Działdowska.

Dodatkowe informacje na


I miejsca sztafet klas 4-6

Jak informuje p. Mirosława Makarewicz, 2 października 2018 r. uczniowie klas 4-6 naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziesięcioosobowa drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w miejskiej rywalizacji. A oto skład rewelacyjnej ekipy: Knap Roksana, Szymczak Alicja, Bobula Blanka, Płaza Katarzyna, Płaneta Julia, Nawrot Emilia, Saramak Maja, Stępień Kinga, Brzozowska Ewa, Zych Łucja, Teter Maja i Magda Zuzanna. Chłopcy powtórzyli sukces koleżanek i imponująco zwyciężyli w tych samych zawodach. I miejsce zajęli: Dawid Moskot, Hubert Majewski, Alan Jajko, Patryk Bałata, Bartłomiej Skwara, Ksawery Kilian, Sebastian Gnat, Oliwier Bała, Kacper Galek, Jan Gospodarczyk i Wiktor Myszka. Gratulacje!

Dodatkowe informacje na


Sztafety młodzieżowe awansowały

Jak informuje p. Lucyna Olipra-Mazur, sztafety dziewcząt i chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej z drugich miejsc awansowały do zawodów rejonowych. 2 października 2018 r. w Tarnobrzegu na terenach zielonych "Zwierzyńca" przeprowadzono biegi młodzieżowe na dystansach 10x900m. W sztafecie żeńskiej szkołę reprezentowały: Katarzyna Zarzycka, Marcelina Zięba, Hania Michałeczko, Alicja Szymańska, Natalia Borkowska, Aleksandra Rycerz, Oliwia Glijer, Oliwia Madej, Weronika Kowalska i Magdalena Szczęsna. Chłopcy pobiegli w składzie: Wojciech Bieniarz, Dominik Borkowski, Aleksander Buczek, Szymon Zwolski, Igor Gawron, Sebastian Głód, Jan Gurdak, Bartłomiej Kaczmarczyk, Maciej Maciurzynski, Kacper Mazur, Kacper Zbyradowski i Fabian Wojtaszek. Gratulacje!

Dodatkowe informacje na


Szachiści wygrali eliminacje

Jak informuje p. Lucyna Olipra-Mazur, mamy I miejsce w powiecie i awans do kolejnego etapu rozgrywek w szachach drużynowych. Tak 28 września 2018 r. zakończyły się dla naszego zespołu, zawody Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych, które rozegrano w Tarnobrzegu. Na szachownicach zagrali: Emilia Nawrot, Adam Biesiadecki, Michał Rzeszowiak i Oliwier Bała. Gratulacje i powodzenia w dalszych eliminacjach.

Dodatkowe informacje na


Uczymy się do konkursu!

Jak informuje p. Monika Stojowska, uczennice klasy 6 "d" Martyna i Wiktoria przygotowują się do konkursu m.in. prowadząc lekcję religii. Temat katechezy bardzo ważny ze względu na osobę św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym roku przypada 450. rocznica jego śmierci. Z tej okazji tarnobrzeski Klub Inteligencji Katolickiej im. św. Brata Alberta organizuje konkurs wiedzy, zaadresowany do szkół podstawowych. Chcemy, by również nasi uczniowie-szóstoklasiści wypadli w nim bardzo dobrze. Motywujmy ich do zgłębiania wiedzy o tym zakonniku. Eliminacje wewnątrzszkolne do 5 października, zgłoszenia laureatów do 10 października br.

Dodatkowe informacje na


Pierwsze 28 punktów dla SP3

Jak informuje p. Andrzej Rupala, Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Dzieci to pierwszy Finał Wojewódzki w nowym roku szkolnym. Po eliminacjach powiatowych wzięło w nim udział ok. 500 adeptów Królowej Sportu. 25 września 2018 r. na stadionie Resovia w Rzeszowie naszą szkołę reprezentowała 9-osobowa ekipa. Nasi sportowcy uzyskali pierwsze 28 pkt do klasyfikacji sportowej. Najlepiej spisała się Kinga Stępień, która skoczyła w dal 4.24 m. zajmując szóste miejsce.

Dodatkowe informacje na


Szukali "chemicznej kropki"

Jak informuje p. Marta Kokoszka, uczniowie naszej szkoły włączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Poprzez udział w zorganizowanych zajęciach, które skutecznie pobudziły kreatywność i pomysłowość uczestników, młodzież z klas 8 pod kierunkiem nauczyciela chemii prowadziła poszukiwania tzw. "chemicznej kropki". Każdy szukał jej w indywidualny sposób wykorzystując swój talent i opierając się na wyobraźni. Wykonując doświadczenia chemiczne uczniowie wykazali się twórczym myśleniem i inwencją, a efektem ich pracy były barwne "kropkowe" produkty. Pozostali wykonali ciekawe prace plastyczne, których tematem przewodnim było znalezienie kropki w budowie atomu, związkach lub przemianach chemicznych.

Dodatkowe informacje na


Pamiętali o patronie...

Jak informuje p. Agnieszka Paduch, dnia 11 września 2018 r. patron naszej szkoły Alfred Freyer obchodził kolejną rocznice urodzin. Z tej okazji uczniowie klasy 6 "a" wybrali się na cmentarz w Miechocinie, gdzie zapalili znicze i odmówili modlitwę.

Dodatkowe informacje na


E-dziennik - aktywacja

Aby korzystać ze szkolnego e-dziennika Rodzic lub uczeń muszą wykonać kilka prostych czynności. 1. Muszą podać Wychowawcy klasy swój aktywny adres e-mail (czytelnie i bezbłędnie). 2. Wychowawca wpisuje tę informacje po zalogowaniu się do e-dziennika. W przypadku ucznia -> Organizacja szkoły/edycja danych uczniów/edytuj/e-mail. W przypadku Rodzica/Opiekuna prawnego -> Organizacja szkoły/konta Rodziców/zarządzaj kontami/edytuj/e-mail. 3. Jeśli Rodzic lub uczeń podał poprawnie Wychowawcy swój e-mail (to nie mogą być te same adresy!), a ten wpisał je w odpowiednie miejsca i zapisał dane, od tego czasu można aktywować swoje konto na e-dzienniku szkoły. 4. Na przykład, wchodzimy na stronę główną naszej szkoły sp3.tarnobrzeg.pl i poniżej klikamy na pole "Zaloguj się", pod napisem "E-dziennik. Od roku szkolnego 2018/2019". 5. Po ukazaniu się strony logowania do systemu Librus, który obsługuje e-dziennik SP3 należy wykonać czynności jak na poniższym rysunku.


Puchar Komandora Chojnickiego zdobyty!

Jak informuje p. Janusz Bobula, w dniach 8-9 września 2018 r. odbyły się regaty o Puchar Komandora CHKŻ na Jeziorze Chorzykowskim. Jacht Klub "Kotwica" Tarnobrzeg reprezentowała 6-osobowa drużyna żeglująca w klasie Laser 4.7 oraz Optimist gr. B. W klasie Laser 4.7 żeglowały: Lilly May Niezabitowska oraz Aleksandra Bobula, a w klasie Optimist na starcie stanęli: Blanka Bobula, Katarzyna Płaza, Wiktoria Komada oraz Jan Bobula. W klasie Laser 4.7 L.M. Niezabitowska zajęła 2 lokatę wśród kobiet, a 4 miejsce w klasyfikacji Open (natomiast A. Bobula zajęła 3 miejsce w klasyfikacji kobiet i 5 miejsce w Open). Najlepiej zaprezentowali się "optymiściarze": Blanka Bobula wygrała regaty w kategorii kobiet, Wiktoria Komada zajęła 3 miejsce, a Kasia Płaza zajęła 4 miejsce. Rewelacyjnie spisał się również Janek Bobula wygrywając regaty w klasyfikacji do lat 9! Brawo dla wszystkich żeglarzy z SP3!

Dodatkowe informacje na


Brązowy medal Blanki!

Jak informuje p. Janusz Bobula, w dniach 31 sierpnia do 2 września 2018 r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w żeglarstwie w klasie Optimist do lat 13. Regaty rozgrywane były na akwenie w Cedzynie pod Kielcami. W tym roku województwo podkarpackie reprezentowały dwa kluby: Jacht Klub "Kotwica" Tarnobrzeg oraz Jacht Klub Nisko. JKK Tarnobtrzeg reprezentowała siedmioosobowa drużyna w składzie: Blanka Bobula, Katarzyna Płaza, Wiktoria Komada, Lena Kazan, Jan Bobula, Michał Mac i Oskar Niezabitowski. Z naszego klubu najlepiej zaprezentowała się Blanka Bobula zdobywając brązowy medal wśród kobiet, a nasza drużyna zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, w klasyfikacji województw.

Dodatkowe informacje na


Trzecia w Polsce w sprintach!

Jak informuje p. Janusz Bobula, w Gdańsku-Górkach Zachodnich odbyły się w Mistrzostwa Polski w sprintach. W klasie Laser 4.7 U16 dziewcząt brązowy medal wywalczyła zawodniczka Jacht Klubu "Kotwica" Tarnobrzeg i uczennica SP3, Lilly May Niezabitowska. Gratulujemy! Więcej na ten temat: https://podkarpackisport.pl/

Dodatkowe informacje na


Dwa srebra naszego nauczyciela!

W dniach od 30 czerwca do 1 lipca 2018 r. na stadionie im. Leszka Duneckiego w Toruniu odbyły się 28 Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce. Jedynym reprezentantem Tarnobrzega w tych zawodach był nasz nauczyciel w-f, p. Andrzej Rupala. Podczas tegorocznych mistrzostw zdobył dwa srebrne medale, w skoku wzwyż i w trójskoku, uzupełniając swoją kolekcję o kolejne trofea. Gratulujemy! Więcej na ten temat na stronie: Kliknij Tu!.

Dodatkowe informacje na


Film uczniów SP3 w finale!

Jak informuje p. Agnieszka Paduch, film duetu Zuzanna Ziętkowska i Kacper Janczy, poświęcony panu Bolesławowi Papiernikowi został nominowany do ogólnopolskiego etapu I edycji Konkursu Historycznego "Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej". Naszemu zespołowi gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim. Organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu z siedzibą w Warszawie. Więcej na ten temat na stronie: http://niezwyciezeni1918-2018.pl/.

Dodatkowe informacje na


Początek roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r. w poniedziałek uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. O godz. 8.00 Msza św. w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla dla wszystkich klas. Uroczysty apel na sali gimnastycznej: kl. I-III, godz. 9.00 (spotkanie uczniów przy wyznaczonych salach lekcyjnych); kl. IV-VIII - godz. 9.45 (spotkanie uczniów przy wyznaczonych salach lekcyjnych). Uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego dla oddziałów gimnazjalnych - Kliknij Tu! Wywiadówki organizacyjne dla Rodziców w dniu 12 września 2018 r. (środa) - oddziały gimnazjalne, a 13 września (czwartek) - kl. I-VIII (kl. I-III, godz. 16.30, a kl. IV-VIII, godz. 17.15). W dniu 13 września br. o godz. 18.00 - Rada Rodziców.


Brązowy medal Oli!

Jak informuje p. Janusz Bobula, 19 sierpnia 2018 r. zakończyła się II część Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie w klasie Optimist, która rozgrywana była w Goczałkowicach Zdroju. Województwo podkarpackie oraz Jacht Klub "Kotwica" Tarnobrzeg reprezentowali Aleksandra Bobula oraz Aleksandra Mac, a UKS Sailing Team Rzeszów reprezentował Wiktor Arian. Bardzo dobrze zaprezentowała się na zawodach A. Bobula, która ostatecznie ukończyła regaty na trzecim miejscu. Gratulujemy!

Dodatkowe informacje na


Brązowy medal Lilly May!

Jak informuje p. Janusz Bobula, w dniach 1-5 sierpnia 2018 r. odbyły się finały regat podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Goczałkowicach Zdroju. Reprezentantki Jacht Klub "Kotwica" Tarnobrzeg Lilly May Niezabitowska oraz Aleksandra Bobula żeglowały w klasie Laser 4.7. Po drugim dniu Ola awansowała na 11 miejsce, a Lilly May była już na medalowej pozycji. Ostatecznie, Lilly wróciła do domu z brązowym medalem, a Ola zajęła dobre punktowane, 11 miejsce. Kolejna część OOM już 15 sierpnia, gdzie wystartują zawodnicy JKK w klasie Optimist. Trzymamy kciuki!

Dodatkowe informacje na


Wysoka lokata na Mistrzostwach Świata!

Jak informują organizatorzy, 17 lipca 2018 r. zakończyły się Mistrzostwa świata juniorów w klasie laser 4.7, w których uczestniczyła m.in. zawodniczka JK "Kotwica" Tarnobrzeg, Lilly May Niezabitowska. W tej klasie ścigało się 430 żeglarzy (w tym 155 żeglarek) z 44 państw. Rezultaty można znaleźć na stronie organizatorów - Kliknij Tu!, a na temat udanego udziału w mistrzostwach świata uczennicy SP3 możemy przeczytać m.in. na łamach "Echa Dnia".

Dodatkowe informacje na


Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

Jak informuje p. Angelika Michalik, w dniach 23-24 czerwca 2018 r. w Dębicy na basenie 50-metrowym odbyły się Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu. W zawodach brało udział około 240 zawodników i zawodniczek z 27 klubów. Nasz klub UKS "Delfin" Tarnobrzeg reprezentowała 11 osobowa ekipa w składzie: Marta Meksuła, Kamila Skwara, Agata Gładysz, Marcelina Zięba, Amelia Ślęczka, Szymon Skulski, Mateusz Szklarz, Maciej Guściora, Piotr Szczepan, Adam Chmielowski i Jakub Kalita. Zawodnicy wywalczyli ostatecznie 15 medali (4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych), a Szymon Skulski został najlepszym zawodnikiem zawodów w roczniku 2005 oraz został powołany do Kadry Województwa Podkarpackiego na rok 2018. Medale wywalczyli: Szymon Skulski - złoty medal na 50 m stylem dowolnym; złoty medal na 100 m stylem dowolnym; srebrny medal na 100 m stylem motylkowym; srebrny medal na 50m stylem motylkowym; brązowy medal na 400m stylem dowolnym; Mateusz Szklarz - złoty medal na 100 m stylem motylkowym; srebrny medal na 50 m stylem dowolnym; srebrny medal na 100 m stylem dowolnym; brązowy medal na 200m stylem zmiennym; brązowy medal na 50m stylem motylkowym; Agata Gładysz - złoty medal na 100 m stylem motylkowym; srebrny medal na 50m stylem motylkowym; Maciej Guściora - srebrny medal na 200 m stylem grzbietowym i Kamila Skwara - brązowy medal na 200 m stylem dowolnym; brązowy medal na 200mstylem zmiennym.

Dodatkowe informacje na


Koncepcja pracy szkoły:

"Trójka" to szkoła wspierająca proces uczenia się i nauczania. Absolwenci "Trójki" to młodzi ludzie, którzy są poszukiwaczami dążącymi do wyznaczonego celu. Wszechstronny rozwój ucznia to wynik panującego w szkole pozytywnego klimatu, budowanego poprzez: wysoki poziom nauczania, rozwijanie pasji sportowych, zapewnienie bezpieczeństwa, promowanie zdrowego stylu życia, dbałość o środowisko - ekologia, wychowanie w idei patriotyzmu.